niedziela, 29 marca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości

Oferta ZUS-u dla przedsiębiorców: odroczone terminy składek i zawieszone umowy ratalne

Możliwość odroczenia terminu płatności składek nawet o trzy miesiące oraz zawieszenie lub wydłużenie spłaty już zawartych układów ratalnych. Takie udogodnienia dla opolskich przedsiębiorców oferuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych w obliczu kłopotów spowodowanych koronawirusem.

Przedsiębiorcy i firmy mogą mieć w najbliższych tygodniach kłopoty z płynnym regulowaniem należności, rynkiem zbytu na swoje towary i usługi, czy zabezpieczeniem wynagrodzenia dla pracowników. To wszystko może mieć wpływ na regulowanie składek na ubezpieczenia społeczne.

– Jeśli przedsiębiorca będzie miał problem z opłaceniem bieżących składek w ZUS lub rat, które wynikają z podpisanej z ZUS umowy ratalnej, to mamy na to wyjście. Oferujemy możliwość odroczenia o trzy miesiące terminu płatności składek za okres od lutego do kwietnia tego roku. Oprócz tego będzie możliwość zawieszenia na trzy miesiące spłacania rat wynikających z umów o rozłożeniu zadłużenia na raty. Chodzi o zawieszenie rat, które nasz klient miał wpłacić w marcu, kwietniu i maju. Tym samym umowa o spłacie zadłużenia w ramach układu ratalnego wydłuży się o trzy miesiące – mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Żeby skorzystać z tych form pomocy potrzebny będzie wniosek. Dokument można przesłać elektronicznie za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS), złożyć w skrzynce dostępnej w placówkach ZUS lub wysłać pocztą.

ZUS przygotował dwa rodzaje wniosków: dla osób nieprowadzących pełnej księgowości (do pobrania TUTAJ) oraz dla osób prowadzących pełną księgowość (do pobrania TUTAJ).

Dodajmy, że dla przedsiębiorców w województwie opolskim dostępne będą linie telefoniczne do doradców do spraw ulg i umorzeń, którzy na co dzień działają w Opolu, Nysie i Strzelcach Opolskich:

Oddział ZUS w Opolu: 77 451 14 25
Inspektorat ZUS w Nysie: 77 408 77 63; 77 408 77 27
Inspektorat ZUS w Strzelcach Opolskich: 77 409 57 02

Dodaj komentarz