niedziela, 5 lipca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Sport

Orliki z Victorii stanęły na podium!

Orliki z Victorii stanęły na podium!

12 drużyn stawiło się na boisku Wojewódzkiego Kampusu Rekreacyjnego Stobrawa w Kluczborku, aby powalczyć o palmę pierwszeństwa w I Edycji Turnieju o Puchar Prezesa OZPN.

Zaciętej walce o Puchar towarzyszyły ogromne emocje do ostatnich minut gry.

W grupie A spotkały się: Start Namysłów, LZS Victora Chróścice, KS Polonia Nysa, OKS Olesno, Soccer College 2008 i BTP Stal Brzeg. I znowu młodzi piłkarze z AP Victorii zmierzyli się mocnymi rywalami z aglomeracji miejskich i okazali klasę plasując się w rozgrywkach grupowych na 2. miejscu, z wynikiem trzech zwycięstw i dwóch porażek. Pierwszeństwa ustąpili zawodnikom z Brzegu, którzy podsumowali rozgrywki wynikiem cztery zwycięstwa i jeden remis.

Orliki uległy niewielką stratą mocnemu rywalowi, dlatego chłopcom należy się wielkie uznanie i sportowy szacunek.

Mecz o I miejsce był niezwykle emocjonujący. Akcja na boisku toczyła się bardzo szybko. Kiedy wydawało się, że zwycięstwo bezapelacyjnie odniesie Stal Brzeg, Orliki podjęły morderczą walkę o Puchar, zdobywając dwie bramki kontaktowe. Kibice z zapartym tchem śledzili akcję na boisku, bo wszystko mogło się zdarzyć w ostatnich minutach gry, a szala zwycięstwa nie chciała się jednoznacznie przechylić z żadnym kierunku…

W końcu jednak to zawodnicy z Brzegu wbili decydującą bramkę i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Stali.

Orliki jednak pokazały wielki hart ducha, odwagę, wolę wygranej i dużo bardzo dobrej gry. Chłopaki zasługują na nazwę Orliki, jeśli nadal będą się rozwijać w takim tempie, z Orlików wyrosną prawdziwe, waleczne i dumne Orły, czego młodym piłkarzom serdecznie życzymy!

Klasyfikacja końcowa Turnieju o Puchar Prezesa OZPN: 1. BTP Stal Brzeg, 2. LZS Chróścice, 3. UKS Spiders Krapkowice I 4. TS Chemik Kędzierzyn-Koźle.

fota: fb. AP Victoria Chróścice

Dodaj komentarz