niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Łubniany

Pijany kierowca zatrzymany w gminie Łubniany

Niespełna 1 promil alkoholu wykazało badanie alkomatem u kierowcy, który w poniedziałek (5 lutego) przed godz. 6.00 poruszał się po gminie Łubniany. Teraz grozi mu wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat więzienia.

Opolscy funkcjonariusze namierzyli 39-latka podczas rutynowej, porannej kontroli. Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna prowadził dostawczego busa, pomimo że miał we krwi prawie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za kółkiem dostawczaka usiadł jego trzeźwy pasażer. O dalszej karze 39-latka zadecyduje sąd.

Przypomnijmy przy tym, że według prawa istnieje rozróżnienie na dwa rodzaje pijanych kierowców – tych prowadzących w stanie wskazującym na spożycie alkoholu oraz tych, którzy prowadzą w stanie nietrzeźwości. Osobą po spożyciu jest ta, która podczas badania alkomatem „osiągnie” wynik od 0,2 do 0,5 promila i tym samym popełnia wykroczenie. Nietrzeźwy jest natomiast ten kierowca, który wydmucha od 0,5 promila wzwyż, co jest kwalifikowane jako przestępstwo.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz