niedziela, 5 lipca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
ŁubnianyGmina ŁubnianySport

Piłkarki z Łubnian tuż za podium

Dziewczynki ze szkoły podstawowej w Łubnianach rywalizowały 17 maja w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt. Na łubniańskim Orliku zmierzyły się najlepsze drużyny z całego województwa.

Piłkarki z Łubnian tuż za podium 2
Drużyna z Łubnian z dyrektor Wiesławą Palt, zastępcą wójta Mariuszem Piestrakiem oraz nauczycielem wychowania fizycznego Dariuszem Palt. Skład: Paulina Buhl, Paulina Faltin, Monika Sowa, Kinga Szeląg, Zuzanna Król, Amelia Sossna, Paulina Bartosz, Paulina Knopp, Emilia Sowa, Emilia Orzechowska, Liliana Koziol.

Przeciw piłkarkom z Łubnian stanęły drużyny z: SP nr 1 w Nysie, PSP nr 9 w Kędzierzynie Koźlu i PSP nr 6 w Brzegu. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane. W pierwszym spotkaniu Łubniany uległy Brzegowi tracąc bramkę w końcówce meczu. Drugim rywalem dziewcząt były zawodniczki z Nysy. Mimo prowadzenia 1:0 nie udało im się do końca utrzymać korzystnego wyniku i ostatecznie przegrały 1:2. Mimo dwóch porażek w ostatnim pojedynku łubniańskie piłkarki pokazały charakter i walczyły do końca o zwycięstwo, pokonując Kędzierzyn 2:0.

Mistrzem województwa została drużyna z Brzegu (7 punktów), na drugim miejscu uplasował się Kędzierzyn Koźle (4 punkty), natomiast brązowy medal zdobyły piłkarki z Nysy (3 punkty). Łubniańska drużyna znalazła się tuż za podium, również z trzema punktami na koncie.

Więcej w kolejnym wydaniu Echa Gmin Opolskich.

Dodaj komentarz