piątek, 15 października, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Nowe Siołkowice

Piwna biesiada w Nowych Siołkowicach

SONY DSC

Piwna biesiada w Nowych Siołkowicach

14 września gospodarzem piwnej biesiady były Nowe Siołkowice.

Na placu rekreacyjnym postawiono namioty, pod którymi zebrało się mnóstwo osób, aby zasiąść przy wspólnym stole przy słusznym kuflu piwa, cieście, i bardziej konkretnymi zakąskami oraz wspólnie pośpiewać, pofalować, posłuchać biesiadnej muzyki i dobrych kawałów. Żniwa zakończone, chmiel zebrany, czas na zabawę i odpoczynek.

Oktoberfest w Nowych Siołkowicach organizowany jest od dobrych kilku lat i zdobył taką sławę, że goszczą na nim mieszkańcy wielu sołectw i gmin. W tym roku przyjechał nawet autobus z gośćmi z Niemiec, będącymi na wycieczce w Opolu. Nic dziwnego, organizatorzy wiedzą, jak zrobić, aby wszyscy dobrze się bawili w swojskich klimatach, rodzinnej atmosferze i żeby nikogo nie opuszczał dobry humor.

Piwną biesiadę przygotowali mieszkańcy Nowych Siołkowic, jak powiedział sołtys Jan Kubiak zapytany o organizatorów.

– Cała sołecka społeczność pomogła w przygotowaniach, wszyscy mieszkańcy brali w nich udział – mówił. To prawda, sołectwo jest małe, więc każda para rąk przydała się do pomocy. Gospodynie upiekły oktoberfestowe, dekorowane serca piernikowe, domowy smalec, pasztet, ogórki z wiejskiego słoja, kawę, herbatę, zorganizowały ciasta, precle i inne zakąski.

Zabawę prowadziła DJ Sandra w bawarskim stroju, a do tańca i do golonki przygrywała orkiestra Select Band, również w bawarskich strojach, z nietypowym, słomianym nakryciem głowy.

Oktoberfest oficjalnie otwarła wójt Sybilla Stelmach, odszpuntowując z sołtysem Janem Kubiakiem pierwszą beczkę piwa Augustiner, które od razu rozlano do kufli biesiadników.

Kiedy atmosfera się rozluźniła i pierwsze kufle zostały opróżnione, DJ Sandra zaprosiła pierwszych śmiałków do konkursu pilarskiego twoje – moje, w którym panowie w duetach piłowali ręczną piłą kłody drewna. Zwycięska para wygrała czteropak piwa, przegrani po jedne puszce na pocieszenie. Konkursów było sporo, zawodników publiczność dopingowała i nagradzała gromkimi brawami i salwami śmiechu. Na scenie pojawiły się taneczne pary, które dały się porwać orkiestrze dętej Select Band. Wśród gości nie zabrakło dzieciaków, grzejących się przy wielkim ognisku płonącym na zewnątrz namiotu i biegających po placu zabaw.

Biesiada piwna trwała do późnych godzin nocnych.

Leave a Reply