piątek, 18 września, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości z kraju i ze świata

Poczta Polska nie będzie ścigać za abonament RTV. Słabe wyniki finansowe i cięcia pensji

Wicepremier Jacek Sasin poprosił Pocztę Polską o wstrzymanie ściągania abonamentu RTV. Teraz na pierwszym planie jest walka z kryzysem w tej spółce. Sposobem mają być cięcia pensji.

Wicepremier Sasin napisał na Twitterze, że zaległości w abonamencie są spuścizną po poprzednim rządzie, ale trzeba na razie wstrzymać ściganie niepłacących obywateli. Ważniejsze jest wyjście z zapaści finansowej spowodowanej epidemią.

– To kolejna kwestia do gruntownego przemodelowania po naszych poprzednikach. Obecnie – biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności – poprosiłem Pocztę Polską o wstrzymanie działań w tym zakresie – napisał Sasin.

Obecna władza powołuje się na wypowiedź Donalda Tuska z 2008 roku, w której ich zdaniem ówczesny premier namawiał obywateli do niepłacenia abonamentu.

W rzeczywistości Tusk powiedział wtedy coś innego: „Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi; dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia.”

Członkowie zarządu Poczty Polskiej chcą obniżyć swoje pensje o 10 proc., a kadrze menadżerskiej wysokiego i średniego szczebla – o 5 proc. Wynagrodzenia pozostałych pracowników spadłyby jedynie o 1 proc. przez 3 miesiące – od lipca do września br.

źródło: Twitter
Krzysztof Żołyński

Leave a Reply