piątek, 18 września, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń WielkiWiadomości

Policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o podpalenie, grozi mu nawet 10 lat więzienia

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim zatrzymali 21-latka podejrzanego o podpalenie. Mieszkaniec gminy najpierw miał oblać drzwi palną substancją, a potem podłożyć ogień pod budynek gospodarczy przylegający do domu. Za sprowadzenie poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców, mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o podpalenie, grozi mu nawet 10 lat więzienia 5

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc 4 lipca. Policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w gminie Dobrzeń Wielki. Na miejsce zostały skierowane jednostki straży pożarnej. Podczas akcji gaśniczej okazało się, że przyczyną pożaru jest najprawdopodobniej podpalenie. Płonący budynek przylegał bezpośrednio do domu jednorodzinnego, co stwarzało realne zagrożenie dla jego mieszkańców.

Mundurowi sprawdzili każdy wątek i szczegółowo rozpytali świadków. Zebrane przez nich informacje wskazywały na mieszkańca gminy. Dzielnicowi nie mieli żadnych wątpliwości, że 21-latka należy natychmiast zatrzymać. Zbędna zwłoka mogłaby spowodować zatarcie śladów czy ukrywanie się.

Podejrzany jeszcze tej samej nocy został doprowadzony do policyjnych aresztów. Mundurowi zabezpieczyli w jego domu kanister z palną substancją i przesiąkniętą benzyną odzież. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu spowodowania katastrofy pożaru.

21-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Brzegu. Za sprowadzenie poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców, grozi mu nawet do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Leave a Reply