piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Popielów

Popielove Folkowe już w niedzielę. W programie wiele atrakcji

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna odsłona Festiwalu rękodzieła i regionalnych produktów „Popielove Folkowe”. 20 sierpnia na placu przy Centrum Kultury czekać będzie ogrom ciekawych wyrobów, prelekcje, występy artystyczne, konkurs oraz warsztaty rękodzielnicze. Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzenie połączono z akcją poboru krwi.

Festiwal wpisał się już w kulturalny kalendarz gminy Popielów, choć ma za sobą dopiero dwie edycje. Wydarzenie okazało się strzałem w dziesiątkę i z roku na rok oferuje coraz więcej atrakcji. Tym razem w programie poza możliwością nabycia różnego rodzaju regionalnych produktów, takich jak wyroby spożywcze, ręcznie robiona biżuteria i torebki czy naturalne kosmetyki, zaplanowano też prelekcje, występy artystyczne – w tym m.in. zespołu Bongostan, warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych, zwiedzanie Izby Śląskiej, a także konkurs o „Złotą warzechę”, który zostanie rozstrzygnięty w trzech kategoriach: przetwory słodkie i słone, nalewki oraz chleby. Kartę zgłoszeniową i regulamin konkursu można znaleźć w sekretariacie SCKTiR oraz TUTAJ.

Ponadto w trakcie festiwalu w Popielowie pojawi się krwiobus, który będzie czekać na parkingu przy ul. Powstańców między przedszkolem i salonem kosmetycznym. Akcja poboru krwi potrwa od 13.00 do 16.00.

Popielove Folkowe już w niedzielę. W programie wiele atrakcji 6

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz