piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina PopielówKarłowice

Popielowski Finał WOŚP już za tydzień

Już za tydzień 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W organizację wydarzenia po raz kolejny zaangażował się również sztab w Popielowie, który wraz z OSP Karłowice oraz SCKTiR organizuje Podróż Aleją Lipowo-Dębową oraz pełną atrakcji imprezę w karłowickim Domu Kultury.

Finałowa niedziela rozpocznie się o godz. 13.00 od Podróży Aleją Lipowo-Dębową ks. Jana Dzierżona z OSP Karłowice. Zadaniem uczestników będzie zrobienie sobie zdjęcia z czerwonym sercem na starcie alei, a następnie przebycie około 3-kilometrowej trasy dowolnym sposobem: spacerem, biegiem czy marszem nordic walking. Po Podróży należy pojawić się w remizie OSP Karłowice, okazać zrobione zdjęcie oraz wrzucić 40 zł do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zamian otrzyma się medal, serduszko WOŚP oraz posiłek. Na miejscu czekać będą ponadto słodkie przekąski oraz ciepłe napoje.

Liczba uczestników Podróży jest ograniczona i obowiązują zapisy. Zgłosić swój udział można SMS-em, wysyłając imię i nazwisko na numer tel.: 728–881–557. – Nie musisz być super sportowcem. Podróż jest dla każdego, dla dzieci i dorosłych – zachęcają organizatorzy.

WOŚP zagra też w Domu Kultury w Karłowicach, gdzie od godz. 15.00 zaplanowano występy artystyczne oraz licytacje różnych przedmiotów, wytworów i voucherów. Licytacje prowadzone są też na platformie Allegro, a informacje na ten temat można znaleźć na facebookowym profilu sztabu w Popielowie (TUTAJ).

Motto 32. Finału WOŚP brzmi „Tu wszystko gra OK!”. Tym razem Fundacja chce skupić się na płucach po pandemii – z zebranych środków planowany jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Popielowski Finał WOŚP już za tydzień 2
fot. FB / OSP Karłowice
Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz