sobota, 16 października, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń Wielki

Z posiedzenia dobrzeńskiej Rady Gminy

Z posiedzenia dobrzeńskiej Rady Gminy

Najbardziej kontrowersyjnym tematem wczorajszego posiedzenia Rady Gminy Dobrzeń Wielki była uchwała przekierowująca skargę na dyrektora szkoły podstawowej w Chróścicach, Mirosława Gutki, do opolskiego kuratora. Skargę pod osąd radnych oddał Wojewoda Opolski, który był pierwotnym adresatem pisma.
Na sali zebrała się część nauczycieli z chróścickiej placówki, którzy, jak sami to określili, przybyli tam w ramach “cichego protestu”, aby zaznaczyć swój sprzeciw wobec pracy Mirosława Gutki. Prosili także, aby Rada Gminy skrupulatnie sprawdziła jego działalność od początku objęcia stanowiska dyrektora.
– Pewne działania zostały już podjęte. Na pewno nie pozostaniemy pasywni – podsumował Klemens Weber, przewodniczący Rady Gminy.

Nie brakowało jednak i pozytywnych akcentów. Tytuł Honorowego Obywatela Gminy Dobrzeń Wielki otrzymała z rąk wójta Henryka Wróbla i przewodniczącego Klemensa Webera Krystyna Pietrek – niegdyś sołtys Czarnowąsów. Zaszczytny tytuł przyznano za niezwykłe zaangażowanie w walkę o zachowanie granic gminy i dążenie do ich przywrócenia po 1. stycznia 2017 roku.

Więcej w najbliższym numerze Echa Gmin Opolskich.

Leave a Reply