środa, 29 listopada, 2023
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń WielkiCiekawostkiGaleria zdjęć

Prawdziwe skarby można znaleźć na własnym podwórku

W Dobrzeniu Małym odbyła się giełda staroci

Plac OSP w Dobrzeniu Małym stał się nie lada gratką dla poszukiwaczy unikatów sprzed lat. Dziewiątego czerwca odbyła się tam giełda staroci, która przyciągnęła wystawców z całego Śląska. Aby znaleźć prawdziwą perłę, warto szukać.

Nie jest to pierwszy, ani ostatni raz, kiedy Rada Sołecka zorganizowała takie wydarzenie. Historia dobrzeńskiej giełdy sięga ponad 15 lat wstecz i dotyczy dziesiątek wystawców i setek odwiedzających.

Zaczęło się od tego, że jeździliśmy razem z kolegami z Rady do Wrocławia, albo Opola na takie giełdy – mówi Jan Kołodziej, sołtys Dobrzenia Małego i jeden z głównych inicjatorów.

Podobało nam się to, bo sami trochę kolekcjonujemy. Ja mam małą kolekcję czarnych płyt, które można tutaj znaleźć. Głównie z lat 60., 70., bigbit. Jeździliśmy, raz, drugi, trzeci, aż w końcu wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić to u siebie. Znaliśmy już wielu wystawców, porozdawaliśmy ulotki, a potem już się samo potoczyło.

Relację z wydarzenia będzie można znaleźć w papierowym wydaniu Echa Gmin Opolskich.

Giełda staroci w Dobrzeniu Małym jest organizowana od kwietnia do listopada w każdą drugą sobotę miesiąca. Wstęp na imprezę jest wolny zarówno dla kupujących, jak i wystawców. Zapraszamy.

Echo Gmin Opolskich

Leave a Reply