piątek, 18 września, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Stare Siołkowice

Przecięto wstęgę na wyremontowanej ulicy Klapacz

Przecięto wstęgę na wyremontowanej ulicy Klapacz

10 grudnia starosta Henryk Lakwa, wójt Gminy Popielów Sybilla Stelmach i przewodnicząca Rady Gminy Joanna Widacha – Cichoń przecięli symboliczną wstęgę na mostku nowo wyremontowanej i rozbudowanej ulicy Klapacz w Starych Siołkowicach.

Koszt inwestycji to niespełna 4 miliony złotych, z czego powiat pozyskał dofinansowanie w wysokości 1 775 953,15 zł. z Rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019.

W ramach remontu poszerzono drogę na półkilometrowym odcinku, wybudowano chodnik oraz kanalizację przeciwdeszczową. Odnowiono most na rzece Brynicy i zbudowano kładkę pieszo – rowerową umożliwiającą przeprawę przez rzekę.

Starosta podczas symbolicznego przecięcia wstęgi zapowiedział, że remontowany będzie kolejny odcinek drogi. Z wielkim zadowoleniem przyglądał się nowemu mostkowi i płynącej pod nim rzece, którą określił jako wyjątkowo czystą.

Przecięcie wstęgi odbyło się bezkolizyjnie, na szczęście nie trzeba było wstrzymywać ruchu, tylko intuicyjnie wyczuć odpowiedni moment. Włodarze gminy i powiatu bezpiecznie dokonali oficjalnego otwarcia ulicy.

Leave a Reply