niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń Wielki

Przedszkolakom nie brakuje sportowego zacięcia

Przedszkolakom nie brakuje sportowego zacięcia

Na hali sportowej dobrzeńskiego Zespołu Szkół odbyła się kolejna edycja Spartakiady przedszkolaków, zainicjowanej kilka lat temu przez dyrektor Publicznego Przedszkola w Chróścicach Iwonę Sachnik oraz prezesa Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Gerarda Halamę.

Co roku maluchy z gminnych przedszkoli wraz ze swoimi wychowawczyniami stają w sportowe szranki, rywalizując ze sobą w różnych sportowych konkurencjach.

Tak było i w tym roku. Tym razem jednak gościem tegorocznej Spartakiady był marszałek województwa Andrzej Buła, ponieważ sportowa, lokalna inicjatywa zakwalifikowała się, wśród 25. projektów do dotacji z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Oprócz marszałka w sportowym wydarzeniu uczestniczyli: wójt Piotr Szlapa, prezes Gerard Halama, dyrekcja Zespołu Szkół, przedstawiciele rady gminy oraz radna powiatu sołtys Beata Wolny. Spartakiadę prowadził niezawodny na tego rodzaju imprezach sportowych nauczyciel wuefu Marek Gołębiowski.

Rywalizowały ze sobą przedszkola z Chróścic, Kup, Dobrzenia Wielkiego, Czarnowąsów i Brzezia.

Po oficjalnym otwarciu i ciepłych przemówieniach gości rozpoczęła się sportowa rywalizacja.

Aby dzieci dobrze zrozumiały stojące przed nimi zadania, goście zaprezentowali w praktyce jak pokonać w kolejnych konkurencjach przygotowany przez organizatorów tor przeszkód.

Przykład dorosłych zbudził w maluchach sportowego ducha. Mali zawodnicy dzielnie pokonywali tor przeszkód, wkładając w to cały swój fizyczny potencjał. Każdy z maluchów dokończył konkurencje, żaden nie opadł z sił, żaden się nie poddał. W przerwie między zmaganiami dzieciaki otrzymały wodę i pożywny poczęstunek.

W tej Spartakiadzie zwycięzcami zostali wszyscy, przedszkola nagrodzone zostały pucharami i dyplomami, a młodych sportowców odznaczono medalami.

(obszerniejsza relacja ze Spartakiady z papierowym wydaniu Echa)

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz