poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina ŁubnianyJełowa

„Przyczepą po gminie”, czyli nowość w naszych miejscowościach

Najpierw jeździł po gminie Łubniany, teraz odwiedza sołectwa gminy Dobrzeń Wielki, a następna w kolejce czeka gmina Turawa. Patryk Buchta z Pracowni Smaków wyruszył w trasę, którą zamierza kontynuować do jesieni.

– Co niedzielę chcę stać z moim food truckiem w innym sołectwie. Zamysł mam taki, że w każdej gminie odwiedzę po cztery miejscowości – informuje młody kucharz z Jełowej. – „Przyczepą po gminie” to projekt, który realizuję co niedzielę. Swoją przyczepę otwieram o godz. 15.00 i sprzedaję jedzenie do wyczerpania zapasów.

„Przyczepą po gminie”, czyli nowość w naszych miejscowościach 4
Patryk Buchta i jego ekipa podczas odwiedzin w Luboszycach (fot. Anna Patelska)

Celem akcji jest zachęcenie ludzi do spędzania czasu na wolnym powietrzu i spróbowania specjałów Pracowni Smaków. – Ostatnio wszyscy dużo się izolowaliśmy, a „Przyczepą po gminie” to świetna okazja do zjedzenia czegoś na dworze. Oczywiście z zachowaniem wszelkich reżimów sanitarnych i zasad bezpieczeństwa – podkreśla Patryk Buchta. – Chcę też promować lokalne produkty, z których korzystam robiąc swoje burgery. Bułki na nie upiekła piekarnia Weidel z Zagwiździa, warzywa pochodzą z Ligoty Turawskiej i Kujakowic, a mięso z Czarnowąsów. Oferuję też składniki z własnych upraw.

Zainteresowanie gastronomią Pracowni Smaków jest duże. – Do mojej przyczepy przychodzą nie tylko stali klienci, ale także osoby, które nigdy wcześniej nie jadły moich dań. Akcją interesują się także wójtowie, radni oraz różne organizacje z terenów gmin, które odwiedzam. Obecnie hitem jest burger ze szparagami zawiniętymi w boczek, jajkiem sadzonym, szczypiorkiem i rukolą.

„Przyczepą po gminie”, czyli nowość w naszych miejscowościach 5
Akcja jest świetną okazją do spędzenia niedzielnego popołudnia w rodzinnym gronie (fot. Anna Patelska)

Przyczepa Pracowni Smaków stała już gminie Łubniany, a dokładnie w Luboszycach, Jełowej, Łubnianach i Brynicy. Dojechała już także do Dobrzenia Małego, a kolejne sołectwa gminy Dobrzeń Wielki odwiedzi w następującej kolejności: Chróścice (28 czerwca), Dobrzeń Wielki (5 lipca) i Kup (12 lipca).

– Kolejna będzie gmina Turawa. Ustalamy właśnie z jej wójtem, w których miejscowościach stanie przyczepa. Chętne są również inne gminy, ale na razie jesteśmy na etapie wstępnych rozmów. Na pewno chcę kontynuować projekt „Przyczepą po gminie” – mówi Patryk Buchta.

Pracownia Smaków należąca do młodego kucharza istnieje od półtora roku. Do tej pory znana była głównie w gminie Łubniany, ale cykl „Przyczepą po gminie” ma wypromować ją także poza rodzimymi terenami. Patryk Buchta jest nie tylko jej założycielem, ale także autorem kilku lokalnych inicjatyw. W zeszłym roku w Jełowej zorganizował festiwal lokalnych produktów „Rewia na talerzu”, podczas którego okoliczni sprzedawcy promowali swoje wyroby, a całość okraszona była występami artystów.

Leave a Reply