piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina ŁubnianyŁubniany

PSP Łubniany laureatem w konkursie „#OSEWyzwanie”!

Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu „#OSEWyzwanie” dokonała rozstrzygnięcia i wyłoniła laureatów. Wśród nich znalazła się również Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach, a z powiatu opolskiego jeszcze tylko dwie placówki: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach i Publiczna Szkoła Podstawowa w Kątach Opolskich.

PSP Łubniany laureatem w konkursie „#OSEWyzwanie”! 6

Łubniańska podstawówka otrzyma mobilną pracownię multimedialną składającą się z 16 laptopów w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu, dzięki którym szkoła będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje i wzbogacić ofertę edukacyjną dla uczniów. Lekcje będą ciekawsze i bardziej atrakcyjne.

Organizatorem konkursu jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy. Konkurs „#OSEWyzwanie” jest realizowany w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). To program dający szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. „Naszym celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, ale przede wszystkim umożliwienie szkołom szerokopasmowego dostępu do bezpiecznego internetu. Konkurs „#OSEWyzwanie” to kolejna inicjatywa, która przybliża nas do realizacji tego celu” – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski 20 września 2019 w Ostrołęce na pierwszej konferencji z cyklu Forum OSEregio, poświęconej wykorzystaniu nowoczesnych technologii w edukacji.

Co należało zrobić, aby zawalczyć o nagrody i zostać laureatem? Zgłosić szkołę do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna (to zadanie wykonała dyrektor PSP Łubniany, p. Wiesława Palt). Wysłać konkursową pracę plastyczną pt. „Smart Szkoła” (nad tym zadaniem pracowały: p. Gabriela Sygulka i p. Małgorzata Sygulka Dunat z uczniami). Aby zwiększyć szansę na wygraną, należało wziąć udział w inicjatywie CodeWeek 2019 (to wydarzenie zaplanował p. Norbert Dreier z uczniami, a drugi etap zostanie wykonany w październiku) oraz zgłosić nauczyciela do OSEHero (zgłoszony został p. Norbert Dreier). Pomocą techniczną służył p. Piotr Holik. Realizację zadań konkursowych w Ogólnopolskim Konkursie „#OSEWyzwanie” koordynował p. Norbert Dreier.

PSP Łubniany laureatem w konkursie „#OSEWyzwanie”! 7

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz