piątek, 18 września, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
WiadomościCiekawostkiRegion Opole

Na Opolszczyźnie 2 nowe przypadki. W kraju już 7918

Dziś popołudniu resort zdrowia opublikował kolejny raport o stanie zagrożenia epidemicznego. Po tym, jak potwierdzono 147 (razem dziś już 336) nowych przypadków, liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 7918 osób. W ciągu ostatnich kilku godzin zmarło 22 pacjentów. Od początku wybuchu epidemii w Polsce śmierć spowodowaną COVID-19 poniosło 314 osoby. Na Opolszczyźnie odnotowano 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

– Mamy 147 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (54), dolnośląskiego (36), śląskiego (20), łódzkiego (18), podlaskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4), małopolskiego (4), opolskiego (2), świętokrzyskiego (2), podkarpackiego (1), wielkopolskiego (1) – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie resort podał informację o śmierci 22 osób zakażonych koronawirusem: 71–letniej kobiety z Wrocławia, 88–letniej kobiety i 79–letniej kobiety z Oleśnicy, 88–letniej kobiety z Kędzierzyna Koźla, 70–letniego mężczyzny z Grudziądza, 67–letniego mężczyzny i 84–letniego mężczyzny z Poznania, 89–letniej kobiety z Katowic, 89–letniej kobiety z Raciborza, 87–letniego mężczyzny Tychów, 60–letniej kobiety, 77–letniego mężczyzny, 46–letniego mężczyzny, 78–letniego mężczyzny i 61–letniego mężczyzny z Radomia, 75–letniej kobiety, 65–letniego mężczyzny, 79–letniej kobiety, 86–letniej kobiety, 75–letniego mężczyzny, 53–letniej kobiety i 69–letniego mężczyzny z Warszawy. Większość osób miała choroby współistniejące.

Obecny bilans (czwartek 16/04 na godz. 17.30) zakażeń koronawirusem to 7918 osób. Zanotowano już 336 wypadków śmierci z powodu zakażenia.

Na Opolszczyźnie 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem oraz kolejny zgon

Na Opolszczyźnie 2 nowe przypadki. W kraju już 7918 5

W swoim codziennym raporcie dotyczącym sytuacji epidemicznej służby wojewody opolskiego informują, że aktualnie na Opolszczyźnie są już 232 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem oraz podają najnowsze statystyki dotyczące zakażeń. 

– Mamy dwa kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem . Pierwszy to kobieta z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w wieku senioralnym. Stan dobry, hospitalizowana w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu. Drugi przypadek to kobieta z powiatu oleskiego, w średnim wieku. Stan dobry, hospitalizowana na Oddziale Zakaźnym Szpitala Woj. w Opolu. Powodem zakażenia w obu przypadkach była transmisja lokalna. Z przykrością informujemy o kolejnym zgonie z tytułu COVID-19. W szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu zmarła kobieta w wieku 88 lat – informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy Wojewody Opolskiego.

Obecny bilans (czwartek 16/04 na godz. 17.30) zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie to 232 osoby. Zanotowano już 9 wypadków śmierci z powodu zakażenia.

Raport dla Opolszczyzny :

1. Liczba osób ogółem hospitalizowanych z podejrzeniem / stwierdzeniem zakażenia nowym koronawirusem wynosi 80 os.,
2. Liczba osób chorych/potwierdzonych zakażeń koronawirusem ogółem od początku epidemii wynosi 232 os.,
3. Liczba osób AKTUALNIE ZAKAŻONYCH – CHORYCH – 207 os. (od ogólnej liczby zakażonych odejmujemy osoby zmarłe i ozdrowieńców),
4. Liczba osób w województwie opolskim poddanych kwarantannie (zgodnie z decyzją PPIS oraz obowiązkiem kwarantanny „granicznej”) łącznie od początku epidemii wynosi 14216 os.,
5. Liczba osób w województwie opolskim poddanych kwarantannie wyłącznie decyzją PPIS od początku epidemii – 2752 os.,
6. Liczba osób w województwie opolskim pod czynnym nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej obecnie wynosi 175 os. Łącznie od początku epidemii – 2160 os.,
7. Liczba ozdrowieńców ogółem spośród liczby zakażonych wynosi 16 os.,
8. Liczba zgonów – 9 os..

Informacja, że ktoś jest hospitalizowany to wiadomość, że przebywa w szpitalu. Niekoniecznie oznacza to, że jest nosicielem koronawirusa, albo że jest chory na COVID-19. Niektóre osoby mają objawy chorobowe, ale jest to np. grypa. Dopiero po wykonaniu testu wiadomo, czy mamy do czynienia z zakażeniem koronawirusem.

Informacja, że ktoś jest objęty kwarantanną dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Osoba nią objęta przebywa w swoim mieszkaniu przez dwa tygodnie — liczone od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka. Nie wolno jej wychodzić, nawet z psem na spacer, do sklepu czy do lekarza. To kwestia odpowiedzialności, bo może być nosicielem koronawirusa i zakażać, choć sama nie ma objawów. Nikomu nie wolno takiej osoby odwiedzać.

Informacja, że ktoś jest objęty nadzorem epidemiologicznym oznacza, że nie miał bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. Chodzi np. o pracę w jednym budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa. Nadzór epidemiologiczny trwa 14 dni. Odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. Należy przejść na pracę zdalną w domu, zawiesić życie towarzyskie, ograniczyć do minimum wyjścia. Dwa razy dziennie mierzyć sobie temperaturę, kontrolować swój stan zdrowia.

Leave a Reply