piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń Wielki

Ruszyła rozbudowa ulic Sienkiewicza i Jańskiego

Kolejne dwie inwestycje drogowe weszły w etap realizacji. 1 lutego wójt Piotr Szlapa podpisał umowy dotyczące rozbudowy ulic Sienkiewicza i Jańskiego w Dobrzeniu Wielkim. Na oba zadania pozyskano dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a ich realizacją zajmie się firma PD TRAKT sp. z o.o. z Kluczborka.

Ruszyła rozbudowa ulic Sienkiewicza i Jańskiego 2
fot. Gmina Dobrzeń Wielki

Rozbudowa ul. Jańskiego – II etap – ma zakończyć się już za 4 miesiące. Koszt to 341 354,19 zł, a w ramach tej kwoty zaplanowano wykonanie nowego odcinka z nawierzchnią z betonu asfaltowego, regulację studzienek, zamontowanie znaków drogowych i posadzenie drzew wzdłuż drogi. W efekcie powstanie niespełna 250 metrów nowej drogi o szerokości 2,5 metra oraz poboczem szerokim na 0,75 metra.

Nieco dłużej potrwa rozbudowa na ul. Sienkiewicza, ale też szerszy jest zakres prac. W ciągu najbliższych 8 miesięcy rozbudowane zostanie 850 metrów drogi gminnej oraz prawie 115 metrów drogi powiatowej. W ramach zadania przewidziano ponadto przebudowę skrzyżowania, zjazdów i kolidującej infrastruktury technicznej, budowę odwodnienia i kanału technologicznego oraz zarurowanie rowu. Według planu szerokość jezdni ma wynosić 5,5 metra, natomiast pobocza – 0,75 metra. Wszystko to za dokładnie 2 347 473,67 zł.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz