wtorek, 23 kwietnia, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń Wielki

Ruszyły zapisy do 3. edycji „Biegu Po Choinkę”

Przy dobrzeńskim kąpielisku Balaton po raz kolejny spotkają się biegaczki i biegacze z całego regionu, by zmierzyć się w III „Biegu Po Choinkę”, czyli zimowej odsłonie sportowej imprezy „Od Jeziora Do Jeziora”. Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia, ale już teraz trwają zapisy, a na najbliższe 4 niedziele organizatorzy zaplanowali wspólne treningi.

Ruszyły zapisy do 3. edycji „Biegu Po Choinkę” 2
fot. FB / Bieg „Od Jeziora Do Jeziora”

Tym razem do wyboru będą dwa główne dystanse – 6 km i 10 km. Tradycyjnie odbędzie się też 3-kilometrowy marsz nordic walking oraz specjalny bieg na 400 metrów w przebraniach świątecznych. Na najmłodszych natomiast czekać będą dwie trasy: 400 m dla dzieci w wieku 7–10 lat i 700 m dla dzieci w wieku 11–14 lat. Poza sportowymi wyzwaniami przygotowano również inne atrakcje, takie jak wspólne morsowanie oraz możliwość skorzystania z sauny.

Aby wziąć udział w jednym z głównych biegów lub w marszu nordic walking, konieczna jest wcześniejsza rejestracja oraz opłacenie pakietu startowego w kwocie 40 zł. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin można znaleźć TUTAJ. Warto się pośpieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a lista zgłoszonych uczestników stale się wydłuża.

Zanim uczestnicy głównych biegów staną na starcie, mogą sprawdzić się na czekającej ich trasie podczas wspólnych treningów, które odbędą się w każdą kolejną niedzielę – 12, 19 i 26 listopada oraz 3 grudnia. Zbiórka w drewnianej wiacie przy Balatonie, skąd o 8.10 będzie startować bieg na 3 km, a o 8.30 – na 10 km.

Impreza ma charakter nie tylko sportowy, ale też charytatywny. Połowa wpisowego zasili zbiórkę na rzecz małej Marty Piotrowskiej z Dobrzenia Wielkiego, która urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – artrogrypozą dystalną z zaburzeniami propriocepcji. Uczestnicy biegu mogą też wpłacać wyższą opłatę startową, aby wesprzeć dalsze leczenie i rehabilitację dziewczynki.

„Bieg Po Choinkę” organizują: Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych „Talent”, Morsy Dobrzeń Wielki oraz grupa biegowa „Od Jeziora Do Jeziora”. Marszałek Andrzej Buła oraz wójt Piotr Szlapa objęli wydarzenie patronatem honorowym.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz