piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń WielkiDobrzeń Wielki

Senioralia 2018 już za nami!

Senioralia 2018 już za nami!

W sobotę seniorzy z gminy Dobrzeń Wielki i sąsiednich miejscowości zebrali się, by świętować czwartą edycję Senioraliów. Wspólnie podziwiali przygotowane dla nich występy artystyczne, zajadali się słodkim poczęstunkiem i długimi godzinami bawili się na zabawie tanecznej.

Tegoroczne Senioralia rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Świętej Katarzyny. Później seniorzy przeszli do GOK-u, gdzie czekała na nich kawa i ciasto, a głos zabrała przewodnicząca dobrzeńskiej Rady Seniorów, Apolonia Wilczek. Parę słów powiedzieli także zaproszeni goście – wójt Henryk Wróbel, zastępca wójta Irena Weber czy dyrektor GOK-u, Gerard Kasprzak. Ich krótkie przemowy pełne były słów uznania i serdecznych życzeń.

W trakcie Senioraliów nie mogło zabraknąć także występów artystycznych. Na scenie GOK-u pojawiły się dzieci z grup tańca towarzyskiego, Kupskie Echo czy Biedronki z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. Wzruszający występ dała Karolina Buhl, która do tego stopnia zachwyciła publiczność, że ta wywołała ją do ponownego występu. Jadwiga Wrońska dała popis swoich umiejętności recytatorskich, a wszyscy gromkim głosem odśpiewali hymny seniorów z Dobrzenia Wielkiego, Czarnowąsów, Chróścic i Kup. „Młodym pomołgomy jak yno umiymy, bo na Ładzy w hajmie londować nie chcymy” – śpiewali wesoło (fragment tekstu autorstwa Danuty Gebauer).

I jakby tego było mało, wieczorem seniorzy spotkali się na zabawie tanecznej, gdzie wirowali w tańcu do późnych godzin.

Więcej w kolejnym numerze Echa Gmin Opolskich.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz