niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń WielkiDobrzeń Wielki

„Śląskie tradycje na Stobrawskim Zielonym Szlaku”. Przed nami plenerowa impreza na Odrze Ślum

Premiera filmu, występy artystyczne czy konkursy z nagrodami – między innymi takie atrakcje będą czekać 5 maja od godz. 16.00 na Odrze Ślum w Dobrzeniu Wielkim. To zasługa imprezy plenerowej „Śląskie tradycje na Stobrawskim Zielonym Szlaku”, którą organizuje Gmina Dobrzeń Wielki.

W programie wydarzenia można znaleźć wiele ciekawych pozycji. Szczególnie ciekawy jest premierowy pokaz filmu, który powstał w oparciu o dobrzeńską legendę „O przewoźniku i diable”, ale atrakcji będzie o wiele więcej. Wśród nich są np. występy lokalnych zespołów, w tym też gwiazdy wieczoru – zespołu Silesia, który wykona m.in. premierowy utwór, także inspirowany legendą z Dobrzenia. Zaplanowano również konkursy z nagrodami, a także bogatą strefę gastronomiczną oraz stoiska z rękodziełem.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

„Śląskie tradycje na Stobrawskim Zielonym Szlaku”. Przed nami plenerowa impreza na Odrze Ślum 2
fot. Gmina Dobrzeń Wielki
Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz