czwartek, 30 czerwca, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

Smaki dzieciństwa zamknięte w słoikach

Smaki dzieciństwa zamknięte w słoikach

25. sierpnia już po raz piąty na chróścickim pasażu odbył się jarmark Smaki Natury zainicjowany we wrześniu ubiegłego roku przez radę sołecką.

Przed południem wzdłuż głównej ulicy Powstańców stanęły stragany z różnego rodzaju przetworami i wyrobami domowej produkcji, przyrządzone przez mieszkańców sołectwa.

Klienci mogli zaopatrzyć się w miody, dżemy, domowe wypieki, sałatki, swojski chleb na zakwasie pieczony w tradycyjnym wieloku, herbaciane mieszanki ziół, swojski smalec, jaja od „szczęśliwych” kur i wiele innych tradycyjnych smakołyków.

Już po raz piąty organizujemy jarmark, mieszkańcy Chróścic chętnie wystawiają swoje artykuły na sprzedaż, dzielą się swoją kulinarną pasją, a klienci chętnie kupują domowe przetwory. Nie każdy potrafi sam je przyrządzić i nie każdy ma na to czas. Klientów jest coraz więcej, jarmark odwiedzają nie tylko mieszkańcy Chróścic, mamy również sporo gości z innych miejscowości, coraz głośniej o naszym jarmarku. Ostatni w tym roku będzie w listopadzie. Wtedy na pewno pojawi się więcej przetworów mięsnych, wędzonek, kiełbas i pasztetów, na razie temperatury są zbyt wysokie. Jarmarki odbywają się w trzecią sobotę miesiąca, zakupy można robić do 9:00 rano do południa – mówi sołtys Beata Wolny.

Leave a Reply