czwartek, 30 czerwca, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

Sportowe zakończenie sezonu na Victorii

SONY DSC

Sportowe zakończenie sezonu na Victorii

19 czerwca zakończył się nie tylko rok szkolny, ale również rok sportowy klubu Victoria Chróścice. Rok, w którym młodzi piłkarze osiągnęli wiele poważnych sukcesów. Każda z piłkarskich drużyn (Skrzaty, Żacy, Orliki, Młodziki, Trampkarze i Juniorzy) dorobiła się na swoim koncie spektakularnych zwycięstw i awansów.

Młodzi piłkarze od wczesnej jesieni do lata niemal co tydzień rozgrywali na boiskach miast i gmin województwa opolskiego turniejowe mecze i sparingi. Dodatkowo trenowali w pocie czoła dwa razy w tygodniu. Można więc powiedzieć, że mają za sobą bardzo intensywny i owocny rok. Po ciężkiej pracy zasłużyli na świętowanie, ciesząc się swoimi sukcesami i na krótki wakacyjny odpoczynek.

Zarząd Victorii, trenerzy oraz rodzice zorganizowali dla młodych piłkarzy sportowe popołudnie przy słodkich przekąskach, napojach i grillowanych kiełbaskach. Organizator wziął również pod uwagę gusta rozrywkowe najmłodszych i zafundował specjalnie dla nich dmuchaną zjeżdżalnię.

Jednak ani poczęstunek przygotowany przez rodziców, ani zjeżdżalnia nie przyciągnęły takiej uwagi młodych sportowców, jak gry i zabawy sportowe oraz mini mecze rozgrywające się na płycie boiska. Prowadzili je trenerzy: Bartosz Krzywda, Dawid Kamalski, Tomasz Borosz i Katarzyna Gaweł.

Zanim jednak rozpoczęła się wspólna zabawa i biesiadowanie, trener Dawid Kamalski podsumował miniony rok, wymieniając sukcesy osiągnięte przez każdą z drużyn. Mówił o wielkim postępie, jaki robią młodzi piłkarze, grając z najlepszymi i zajmując wysokie miejsca w tabelach.

Zabawy na boisku trwały kilka godzin, młodzi sportowcy zeszli z niego wtedy, kiedy poczuli głód i pragnienie. Rodzice przypatrywali się sportowym zmaganiom z trybun, kibicując drużynom, rozegrali również z nimi mecz który… przegrali.

Przed młodymi zawodnikami piłkarski obóz sportowy, a dla tych, którzy zostaną na miejscu, po krótkiej przerwie wznowione zostaną treningi.

Leave a Reply