czwartek, 30 czerwca, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

Sportowo – rozrywkowa feta obfitowała w liczne atrakcje

SONY DSC

Sportowo – rozrywkowa feta obfitowała w liczne atrakcje

Trzydniowy sportowy festyn organizowany corocznie przez klub Victoria Chróścice obfitował w liczne atrakcje sportowe, artystyczne i rozrywkowe. Co roku ich przybywa, zwłaszcza tych sportowych.

Impreza rozpoczęła się 19 lipca „Biegiem po chrust”, w którym wystartowało około 70. biegaczy, pokonując 5-kilometrową trasę.

Na płycie boiska, również w tym dniu, sparingowy mecz zagrała Victoria II Chróścice z LZS Kup, wygrywając 4:0. Kolejny sparing Victorii Chróścice z Chrząstowicami również zakończył się wygraną gospodarza – 6:4.

Sobota także obfitowała w sportowe wydarzenia. Zainicjował je rodzinny rajd rowerowy, w którym wystartowało kilkadziesiąt osób. Po południu rozegrano Zakładowy Turniej Piłki Nożnej wygrany przez drużynę Metal MR – Univ. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna ze Sławic, a miejsce trzecie zajęła Aga Gaz.

Jednak nie tylko piłka nożna królowała podczas sportowego festynu. Na boisku do piłki siatkowej odbył się Turniej Siatkówki Plażowej – grupy męskiej i mieszanej.

I miejsce wywalczyli sobie Jarosław Madzia i Błażej Gwóźdź, II miejsce Michał Stogniew i Michał Jankowski oraz miejsce III Jan Senkowski i Przemysław Krasnodębski.

W drużynie mieszanej miejsce pierwsze wywalczyli Agata Wilk i Michał Stogniew, miejsce II Alicja Skrzypecka i Sebastian Pawlak i miejsce III Zuzanna Polok i Sandra Bruk.

Trzeci dzień sportowego święta zainicjowała, tradycyjnie, msza na płycie boiska. Zgromadziła setki wiernych, nie tylko z chróścickiej parafii. Na festyn zjeżdżają się goście z różnych stron, również z Niemiec. Na scenie ustawionej pod dachem wielkiego namiotu przed liczną publicznością wystąpiły dobrzeńskie mażoretki, Orkiestra Dęta OSP Dobrzeń Wielki oraz gość specjalny, Mirek Szołtysok i Wesołe Trio, skutecznie rozbawiając widownię i wywołując salwy śmiechu.

Kolejnym gościem specjalnym był Dawid Jastrzębski, który na płycie boiska zaprezentował swoje słynne piłkarskie triki.

Wisienką na torcie zwieńczającą sobotnie i niedzielne wydarzenie była zabawa taneczna prowadzone przez zespole Metron oraz dyskoteka z DJ-ami Mosquito. Na tanecznej scenie w oba wieczory przewinęły się setki tancerzy, którzy bawili się do białego rana.

Mieszkańcy Chróścic mieli okazję spędzić praktycznie cały weekend na boisku Victorii. Oprócz wymienionych atrakcji goście mogli korzystać z bogatej oferty gastronomicznej, a najmłodsi szaleć w rozstawionym wesołym miasteczku, które corocznie odwiedza chróścicki festyn.

Bardzo udana impreza o sportowym charakterze. Dobra organizacja, świetna pogoda i tłumy ludzi.

Czy organizator może oczekiwać czegoś więcej? Chyba nie.

Leave a Reply