wtorek, 13 maja, 2025
info@echogminopolskich.pl
Chróścice

Spróbujcie się przeciwstawić pani sołtys…

SONY DSC

Spróbujcie się przeciwstawić pani sołtys…

No nie ma takich śmiałków, dlatego w Chróścicach na zebraniu wyborczym mieszkańcy ponownie oddali głos na Beatę Wolny, czyniąc ją na kolejne lata swoją szefową. Oczywiście nie obawa przed panią sołtys dała jej niemal 100. procentowe poparcie, ale jej niespożyta energia w podejmowaniu rozlicznych inicjatyw, aby społeczność lokalna miała okazję do większej integracji i aktywnego życia kulturalno – społecznego.

– Najważniejszym celem, jaki postawiłam sobie, rozpoczynając moją kadencję, była integracja mieszkańców. Marzyło mi się, aby każdy z każdym potrafił się dogadać, żeby mieszkańcy darzyli się sympatią, byli na siebie otwarci, po prostu, żeby się lubili, pomagali sobie i wspólnie spędzali ze sobą czas. Myślę, że trochę mi się to udało, wszystkie środowiska ze sobą współpracują, potrafimy wspólnie zrobić naprawdę fajne rzeczy. Bo w jedności jest siła, wspólnie możemy dużo, osobno – nic. Rozpoczęłam swoją kadencją w naprawdę trudnym czasie, kiedy gmina została podzielona.

Ale jestem dumna z mieszkańców Chróścic, bo stanęli na wysokości zadania. Byliśmy na każdym proteście, uczestniczyliśmy we wszystkich manifestacjach, do akcji protestacyjnych włączyły się wszystkie środowiska. Bardzo wam wszystkim dziękuję. Dziękuję też mojej radzie sołeckiej, która łatwego życia ze mną nie miała, dziękuję poprzedniej władzy samorządowej i obecnej, za wsparcie i dobrą współpracę. Dziękuję wszystkim lokalnym firmom, które nigdy nie odmówiły nam wsparcia, dziękuję strażakom, młodzieży i wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie i pomoc – mówiła Beata Wolny, podsumowując swoją kadencję.

Mieszkańcy wybrali również radnych, aż dwunastu, bo jak mówiła sołtys, roboty jest dużo i żeby wszystko grało, potrzeba więcej osób do pomocy.

W skład rady sołeckiej weszli: Jolanta Kośny, Jolanta Kuczera, Józef Gregulec, Marek Nowak, Małgorzata Długosz, Dorota Stanik, Krzysztof Stanik, Klaudia Bernat, Dominik Młynek, Iwona Lisowska-Torka, Norbert Kałuża i Joanna Roczek.

Wójt Piotr Szlapa obecny na zebraniu wręczył nowo wybranej sołtys bukiet kwiatów i złożył podziękowania za aktywną pracę na rzecz sołectwa oraz pogratulował wygranej. W spotkaniu uczestniczyli również sekretarz gminy Kornelia Lauer-Konecka, radni oraz Klemens Weber, który przewodniczył zebraniu.

Beata Wolny w swoim żywiołowym i emocjonalnym sprawozdaniu, które przekazała mieszkańcom w formie ustnej, co jest ewenementem podczas zebrań wyborczych, wymieniła najważniejsze przedsięwzięcia podejmowane wraz z radą sołecką, wymieniła również działania podejmowane przez gminę na terenie sołectwa. Wśród nich wyliczyła remonty i modernizacje kilku dróg oraz otwarcie Gminnego Centrum Seniora.

W Chróścicach działo się sporo, największym jednak przedsięwzięciem były szeroko zakrojone, zorganizowane z wielką pompą obchody 750-lecia Chróścic.

Oczywiście nie zabrakło mniejszego kalibru wydarzeń takich jak kiermasze świąteczne, festiwal smaków, darcie pierza, spotkania opłatkowe, wspólne kolędowanie, dożynki gminne, wodzenie niedźwiedzia itp.

(więcej informacji z zebrania w Chróścicach w drukowanym wydaniu Echa)

Echo Gmin Opolskich