niedziela, 29 marca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń WielkiKup

Strażacy z Kup podsumowali 2017 rok

Strażacy z Kup podsumowali 2017 rok

Wczorajszy wieczór strażacy ochotnicy z Kup spędzili na zebraniu sprawozdawczym w miejscowej sali OSP.

Druhowie podsumowali  2017 rok, przedyskutowali bieżące problemy oraz wstępnie zaplanowali swoje działania na najbliższe miesiące.

Nie zabrakło też wyrazów wdzięczności, między innymi ze strony obecnego na zebraniu wójta Henryka Wróbla, który podziękował strażakom „za pomoc tym, którzy pomocy potrzebowali”.

Tematów, które pojawiły się podczas dyskusji, było kilka, najwięcej mówiło się jednak o szkoleniach i ćwiczeniach. Jeden z druhów zwrócił uwagę na konieczność jak najczęstszego trenowania gaszenia komina, co, jak mówił, jest pomijane na szkoleniach organizowanych dla strażaków ochotników.

– Mieszkańców także powinno się edukować w tym zakresie, ponieważ instynktownie chcą palący się komin zalewać wodą, a tego robić nie można – dopowiedział inny z druhów.

Rok 2018 nie oszczędzi strażakom wyzwań, także tych organizacyjnych. Gmina przekazała bowiem OSP w Kup wszystkie ruchomości będące na stanie jednostki oraz przyznała jej dotację na bieżące utrzymanie. Od teraz w wyłącznej gestii strażaków pozostanie zarządzanie wyposażeniem i finansami, w tym zakup potrzebnego sprzętu. Urząd Gminy będzie jedynie dotował jednostkę, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zwyczajowo zebranie sprawozdawcze zakończyło głosowanie nad udzieleniem absolutorium dla zarządu OSP w Kup, które jednogłośnie przyznano.

Więcej w najbliższym numerze Echa Gmin Opolskich.

Dodaj komentarz