piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina PopielówStare Siołkowice

“Szlakiem dawnych sklepów i rzemiosła ze Starych Siołkowic, w tym tradycje wikliniarskie” – spacerowa forma historycznych prelekcji.

Udane spotkanie  “Szlakiem dawnych sklepów i rzemiosła ze Starych Siołkowic, w tym tradycje wikliniarskie”!

To był spacer, który na długo zapadnie uczestnikom w pamięci. Dowiedzieliśmy się z historycznego punktu widzenia, gdzie w Siołkowicach mieściły się punkty handlowo-usługowe na ulicy Klapacz oraz Michała (a było ich naprawdę sporo), ale także wielu nietuzinkowych ciekawostek – zabawnych anegdot i nigdzie nie spisanych historii, przekazywanych z pokolenia na pokolenie.
 
Inicjatorem spaceru było Stowarzyszenie Nasza Wieś Stare Siołkowice, natomiast swoją imponującą wiedzą podczas spaceru podzieliła się z uczestnikami pani Maria Sadlo, przy wsparciu kółka historycznego, działającego przy Publicznej Bibliotece w Popielowie. Zwieńczeniem spaceru był poczęstunek w świetlicy, gdzie nasz mieszkaniec – pan Piotr Wiśny przedstawił zgromadzonym bliżej temat wikliniarstwa w naszej okolicy oraz powody zaniku tego rzemiosła.

Zadanie pn. „800 lat Starych Siołkowic – z przeszłości w przyszłość Opolszczyzny” jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

“Szlakiem dawnych sklepów i rzemiosła ze Starych Siołkowic, w tym tradycje wikliniarskie” – spacerowa forma historycznych prelekcji. 6

 

“Szlakiem dawnych sklepów i rzemiosła ze Starych Siołkowic, w tym tradycje wikliniarskie” – spacerowa forma historycznych prelekcji. 7

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz