piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń WielkiDobrzeń Wielki

Szopka noworoczna Franciszka Sośnika zaistniała na scenie

Szopka noworoczna Franciszka Sośnika zaistniała na scenie

Szopka noworoczna autorstwa Franciszka Sośnika, którą czytelnicy

mieli okazję przeczytać w poprzednim wydaniu Echa, doczekała się błyskawicznej realizacji na scenie dobrzeńskiego Domu Kultury. Franek, jak wiadomo, ma wiele talentów, z piórem jest tak samo zaprzyjaźniony, jak ze sceną, o czym doskonale wie lokalna społeczność i wierni fani jego licznych teatralno – kabaretowych wariacji scenicznych.

Na sali kinowej zebrała się spora publiczność. Dzięki aktorom scenki i osoby satyrycznego przedstawienia ożyły, humorystyczne kwestie zostały wyśpiewane solo i chóralnie przy gromkim wtórze widowni. Oberwało się włodarzom Opola, przyganiono wójtom, projektantom obwodnicy w Czarnowąsach i ścieżki pieszo – rowerowej prowadzącej z Chróścicic do Popielowa. W pozytywnym świetle przedstawiono działania środowisk, które podęły walkę o autonomię gminy Dobrzeń Wielki. Publiczność śmiała się w głos, potakiwała głowami, klaskała i włączała do powtarzania refrenów. Tematy bardzo aktualne pokazane w krzywym zwierciadle wzbogacone zostały o drugą część, która ogólnie mówiąc, delikatnie krytykowała osoby reprezentujące urzędy i instytucje gminne.

Na koniec Józef Malcharczyk w duecie z Michałem Pytlikiem odśpiewali przy wtórze gitary sztandarową pieśń „Tu jest nasze miejsce”.

Po zakończeniu spektaklu widzowie zostali poczęstowani pysznymi ciasteczkami, a artyści w towarzystwie przyjaciół świętowali premierę w sławnej gokowskiej piwnicy.

Szopka noworoczna Franciszka Sośnika zaistniała na scenie 4

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz