wtorek, 23 kwietnia, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Popielów

„Tajemnice zamku Kolno” – nowy projekt popielowskiego Centrum Kultury

Gminę Popielów czeka kolejna porcja ciekawych wydarzeń. To zasługa projektu „Tajemnice zamku Kolno – Stobrawskim szlakiem do skarbu”, który od kwietnia do czerwca będzie realizować Centrum Kultury. 21 marca dyrektorka Julia Gleń podpisała umowę w tej sprawie.

„Tajemnice zamku Kolno” – nowy projekt popielowskiego Centrum Kultury 2
fot. Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie

W ramach projektu zaplanowano kilka bardzo interesujących przedsięwzięć. W najbliższych miesiącach mieszkańców czekać będzie:

  • gra terenowa „Stobrawskim szlakiem do skarbu”,
  • koncert muzyczny,
  • piknik rodzinny w Starych Kolniach,
  • prelekcja na temat odkryć archeologicznych na terenie zamku Kolno,
  • animacje rycerskie.

Poza tym odbędzie się szereg warsztatów, w tym m.in.: łucznicze, mincerskie, czerpania papieru, archeologiczne i linorytu. Wszystko to za dokładnie 50 060,58 złotych.

Operacja „Tajemnice zamku Kolno – Stobrawskim szlakiem do skarbu”, mająca na celu promocję obszaru LGD Stobrawski Zielony Szlak oraz zwiększenie atrakcyjności gminy poprzez realizację wydarzeń kulturalnych i warsztatów edukacyjnych w oparciu o legendę „Tajemnice zamku Kolno”, została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach naboru „Promocja obszaru” ogłoszonego przez Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz