piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina PopielówStare Kolnie

Tajemnice zamku Kolno. Ruszyły zapisy do gry terenowej

Tuż przed startem Rodzinnego Pikniku Rycerskiego, który zaplanowano na 9 czerwca w Starych Kolniach, dzieci od 8. roku życia i dorośli będą mieli okazję wziąć udział w grze terenowej „Łowcy Skarbów”. Zapisy rozpoczęły się wczoraj i potrwają do 9 czerwca.

Uczestnicy gry terenowej, podzieleni na grupy, będą mieli za zadanie przejść kilkuetapową trasę, która zaprowadzi ich do Ruin Zamku Kolno i ukrytego tam skarbu. Zabawa rozpocznie się 9 czerwca o godz. 13.30, a zakończy wręczeniem nagród podczas trwania Rodzinnego Pikniku Rycerskiego. Zgłoszenia przyjmowane będą do 9 czerwca w sekretariacie Centrum Kultury (nr tel.: 77 469 21 93). Regulamin gry można znaleźć TUTAJ.

Gra terenowa „Łowcy Skarbów” poprzedzi Rodzinny Piknik Rycerski, który rozpocznie się o godz. 15.00 przy świetlicy w Starych Kolniach. W programie znalazło się wiele ciekawych propozycji, takich jak: strzelanie z łuku, koncert zespołu Żniwa, wykład archeologiczny o wykopaliskach na terenie zamku Kolno czy warsztaty mincerskie, linorytu, archeologiczne, taneczne i plastyczne. Zaplanowano też animacje rycerskie, wielkoformatową układankę, czytanie baśni i legend oraz zabawy i animacje z kołem fortuny. Na najmłodszych czekać będą również dmuchańce.

Tajemnice zamku Kolno. Ruszyły zapisy do gry terenowej 2
fot. Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie

Podczas wydarzenia rozstrzygnie się też konkurs dla dzieci i dorosłych „Zamkowy Strój”. Zainteresowani wzięciem udziału powinni 9 czerwca pojawić się przy świetlicy w Starych Kolniach w przebraniu króla, księżniczki, dworzanina, rycerza, służby dworskiej lub tym podobnych postaci, a następnie zarejestrować się przy specjalnym stoisku, które pojawi się na terenie imprezy. Uczestnicy zaprezentują swoje stroje, a 10 najciekawszych i najbardziej oryginalnych zostanie nagrodzonych. Pełen regulamin konkursu można znaleźć TUTAJ.

Tajemnice zamku Kolno. Ruszyły zapisy do gry terenowej 3
fot. Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie

Rodzinny Piknik Rycerski, gra terenowa „Łowcy Skarbów” oraz konkurs „Zamkowy Strój” są organizowane w ramach projektu „Tajemnice zamku Kolno – Stobrawskim szlakiem do skarbu”. Operacja mająca na celu promocję obszaru LGD Stobrawski Zielony Szlak oraz zwiększenie atrakcyjności gminy poprzez realizację wydarzeń kulturalnych i warsztatów edukacyjnych w oparciu o legendę „Tajemnice zamku Kolno”, została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach naboru „Promocja obszaru” ogłoszonego przez Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz