piątek, 11 października, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina PopielówPopielów

Tajemnice zamku Kolno – Stobrawskim szlakiem do skarbu. Rusza cykl warsztatów

Gminę Popielów czeka kolejna porcja ciekawych wydarzeń w ramach projektu „Tajemnice zamku Kolno – Stobrawskim szlakiem do skarbu”. Projekt do czerwca będzie realizować Centrum Kultury, które już od 11 maja zaprasza na cykl warsztatów.

W ramach projektu zaplanowano więcej interesujących przedsięwzięć, które w sumie pochłoną dokładnie 50 060,58 złotych. W najbliższych tygodniach mieszkańców czekać będzie gra terenowa „Stobrawskim szlakiem do skarbu”, koncert muzyczny, piknik rodzinny w Starych Kolniach, prelekcja na temat odkryć archeologicznych na terenie zamku Kolno oraz animacje rycerskie. Poza tym odbędzie się szereg warsztatów, w tym m.in.: łucznicze, mincerskie, czerpania papieru, archeologiczne i linorytu.

Pierwsze warsztaty zostały już zaplanowane. 11 maja dzieci od 11 roku życia oraz dorośli złapią za dłuta i farby graficzne, by wspólnie zgłębić technikę linorytu. 17 maja Centrum Kultury zorganizuje rodzinne warsztaty z czerpania papieru i pisania gęsim piórem. Natomiast 11 i 24 maja dzieci od 5 roku życia są zaproszone na warsztaty i animacje archeologiczne. Udział we wszystkich tych wydarzeniach jest darmowy, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są w sekretariacie SCKTiR oraz pod numerem tel.: 774–692–193.

Tajemnice zamku Kolno – Stobrawskim szlakiem do skarbu. Rusza cykl warsztatów 2
fot. Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie

Operacja „Tajemnice zamku Kolno – Stobrawskim szlakiem do skarbu”, mająca na celu promocję obszaru LGD Stobrawski Zielony Szlak oraz zwiększenie atrakcyjności gminy poprzez realizację wydarzeń kulturalnych i warsztatów edukacyjnych w oparciu o legendę „Tajemnice zamku Kolno”, została współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach naboru „Promocja obszaru” ogłoszonego przez Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz