czwartek, 30 czerwca, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Nowe Siołkowice

Tłumy na kąpielisku w Nowych Siołkowicach

SONY DSC

Tłumy na kąpielisku w Nowych Siołkowicach

30 czerwca na Przystani wodnej w Nowych Siołkowicach miała miejsce impreza inaugurująca wakacyjny sezon letni. Na kąpielisko przybyły tłumy plażowiczów. Plaża zaroiła się od kolorowych parasoli, parawanów, dzieci z zestawami plażowymi, młodzieży, dorosłych i seniorów. Na parkingu zaparkowało kilkaset samochodów.

Trudno było znaleźć wolne miejsce nad brzegiem akwenu. Organizatorem wakacyjnej imprezy był Urząd Gminy przy współpracy z Gminną i Miejską Biblioteką Publiczną. Pomagali straży, którzy co jakiś czas chłodzili wodą rozgrzany niemiłosiernie piasek. Z nieba lał się żar. Zaplecze gastronomiczne pozwalało na ochłodzenie ciała od wewnątrz, lody, zimne napoje i owocowe przekąski pomagały zwalczyć niemal 40. stopniowy upał.

Organizator zadbał o bogatą ofertę rozrywkową, młodym piłkarzom z siołkowickiej szkółki piłkarskiej udało się nawet rozegrać krótkie mecze. Młodzież niezrażona wysoką temperaturą rozegrała mecze w turnieju piłki siatkowej o Puchar Wójta.

Nieco cienia można było znaleźć pod namiotem, w którym odbywały się warsztaty czytelnicze. Zmęczone upałem dzieciaki tworzyły kolorowe zakładki do książek, wykorzystując wizerunki ulubionych bohaterów. Zajęcia prowadziły bibliotekarki z Gminnej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Gościem specjalnym, zaproszonym przez urząd gminy, był dietetyk, który zaprezentował kilka zdrowych, letnich potraw i przekąsek. Prezentacja miała charakter warsztatowy, każdy dzieciak mógł pod okiem prowadzącego przygotować sobie własnoręcznie świeży sok z owoców, sorbet i sałatki. Pod namiotem ustawiła się spora kolejka degustatorów.

Wielką atrakcją były trampoliny wodne oraz przejażdżki łódką strażacką, którą obsługiwali druhowie OSP w Popielowie.

Ratownicy patrolujący na co dzień kąpielisko do atrakcji przyjemnych i pożytecznych dodali pokaz wodnego ratownictwa medycznego z użyciem defibrylatora.

Jednej z pracownic Urzędu Gminy udało się zmobilizować sporą grupkę pań do udziału w aerobiku.

Mimo upału uczestnicy imprezy spędzili niedzielne popołudnie bardzo aktywnie, ćwicząc, biorąc udział w różnych konkurencjach i rekreacyjnych zajęciach.

Strażacy OSP w Starych Siołkowicach uruchomili dla ochłody i wytchnienia kurtynę wodną, a na zakończenie imprezy zafundowali dzieciakom kąpiel w pianie.

Impreza bardzo udana, frekwencja ogromna, zadowolenie – również. Biorąc pod uwagę efekt, śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz gminnych wydarzeń rozrywkowych.

Jeden komentarz

Leave a Reply