niedziela, 9 sierpnia, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

W anielskiej aranżacji recytowali poezję sakralną

SONY DSC

W anielskiej aranżacji recytowali poezję sakralną

17 maja w Szkole Podstawowej w Chróściach odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski „Sacrum w poezji”.

Najpierw na sali gimnastycznej recytatorzy, uczniowie klas od IV do VIII i 3 klasa gimnazjum, zaprezentowali po dwa konkursowe utwory poetyckie przed jury, następnie po obradach komisji, uczniowie, uczestnicy konkursu, nauczyciele i zaproszeni gości przenieśli się na salę świetlicy wiejskiej, gdzie odbył się finał Sacrum w poezji. Konkurs przebiegł w dwóch kategoriach wiekowych, klasy od IV do VI oraz klasy VII, VIII i gimnazjum.

Finał zainaugurowały na artystycznie zaaranżowanej scenie uczennice, wykonując wzruszający, harmonijny i pełen gracji anielski taniec.

Na scenie zatrzepotały anielskie skrzydła, a migające świece i reflektory padające na kilometry białego tiulu wprowadziły widzów w prawdziwie niebiański nastrój. Gości przywitała wicewójt Irena Weber oraz dyrektor Renata Dąbrowska. Głos zabrały również członkinie jury, Elżbieta Lisak-Duda – poetka, autorka opowiadań i felietonów, członkini Związku Literatów Polskich, Adriana Jarosz – również poetka i pedagog oraz Agnieszka Zyskowska-Biskup- aktorka Teatru Lalki i aktora w Opolu. Panie zgodnie stwierdziły, że poziom konkursu był na bardzo przyzwoitym poziomie, wyraziły radość, że dzieci i młodzież szkolna sięgają po utwory poetyckie, pochwaliły recytatorów za odwagę wystąpienia na scenę i podziękowały za ogrom wzruszeń wywołanych recytowaną poezją. Recytatorzy czekali w napięciu na werdykt jury, a w międzyczasie na scenie trwały występy artystyczne, jedna z uczennic zagrała na flecie poprzecznym, inna zaśpiewała kultowe Hallelujah Leonarda Cohena.

Po tej artystycznej biesiadzie jury ogłosiło swój werdykt, wyłaniając zwycięzców dwóch kategorii wiekowych. Wszyscy uczestnicy zostali wywołani na scenę, uhonorowani dyplomami i nagrodzeni brawami. Szczególne podziękowania w postaci kwiatów i drobnych upominków skierowane zostały do nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu oraz do członkiń jury, które poświęciły swój czas i zechciały uczestniczyć w międzyszkolnym wydarzeniu poetyckim.

Czerwoną różę dyrektor Renata Dąbrowska złożyła na ręce Justyny Kasprzyk-Ressel, nauczycielki języka polskiego, głównej inicjatorki i organizatorki międzyszkolnego konkursu.

Na koniec klasa czwarta zaśpiewał chóralnie piosenkę o tematyce religijnej.

Szkoła nie zapomniała również o słodkim poczęstunku dla gości i recytatorów.

Dodaj komentarz