niedziela, 29 marca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Borki

W Borkach powstały pyszne pączki

Członkowie Stowarzyszenia „Borki – Aktywni Razem” nie ustają w działaniu. W ostatnim czasie zaprosili najmłodszych mieszkańców dzielnicy na wspólne pieczenie pączków.

W Borkach powstały pyszne pączki 2fot. BAR

Przygotowaniem ciasta własnoręcznie zajęły się dzieci. Zabawa była przy tym przednia, a mąka i wałki okazały się mieć o wiele więcej ciekawych zastosowań. W trudnej sztuce wypieku przysmaków najmłodszych wyręczyli wolontariusze działający w stowarzyszeniu. A ponieważ zajęcia organizowane przez „Borki – Aktywni Razem” mają wzmocnić więzi międzypokoleniowe, w zmaganiach kulinarnych pomagali rodzice i dziadkowie.

Kiedy część praktyczna dobiegła końca, nadszedł najprzyjemniejszy moment warsztatów – wspólne pałaszowanie przygotowanych pyszności. Dzieciom pozostało jedynie udekorować pączki cukrem pudrem, a następnie zjeść ze smakiem.

Jak zawsze, zajęcia organizowane przez stowarzyszenie przyciągnęły rzeszę chętnych. W sumie młodych kucharzy-amatorów było ponad 40. Do tego należy doliczyć mamy, tatusiów, babcie i dziadków, którzy przyszli pomóc swoim pociechom. Sala świetlicy, w której odbywały się warsztaty, pękała więc w szwach.

– To jak dotąd absolutny rekord – mówi prezes zarządu stowarzyszenia, Alicja Kokot.

Taka frekwencja cieszy i udowadnia, że aktywność w Borkach stoi na najlepszym poziomie. A mieszkańców nie trzeba namawiać, by zaangażowali się we wspólną, twórczą zabawę.

Dodaj komentarz