piątek, 22 września, 2023
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Kaniów

W Kaniowie znowu postawili na Pawła Baudlera

W Kaniowie znowu postawili na Pawła Baudlera

W gminie Popielów ruszył cykl zebrań wyborczych. Pierwszego wyboru sołtysa dokonali 6 marca mieszkańcy Kaniowa. Zebranie przypadło w środę popielcową, wyborcy stawili się w sali wiejskiej po zakończonej mszy, o godzinie 19:00. W zebraniu uczestniczyła wójt Sybilla Stelmach, która korzystając z okazji, omówiła kilka ważnych spraw gminnych, o których piszemy w kolejnym numerze Echa.

Frekwencja nie była specjalnie duża, ale wystarczająca, żeby przeprowadzić głosowanie. Najpierw jednak Paweł Baudler przedstawił zgromadzonym sprawozdanie ze swojej działalności, jako gospodarza sołectwa, obejmującej lata 2014 – 2018.

W swoim sprawozdaniu sołtys Paweł Baudler wymienił mnóstwo przedsięwzięć fizycznych, merytorycznych, logistycznych i administracyjnych, które podejmował wspólnie z radą sołecką i najaktywniejszymi mieszkańcami Kaniowa. Kilkakrotnie, przy wymienianiu różnych zadań i inwestycji gospodarz nie zapominał o podziękowaniach dla Urzędu Gminy, konkretnych jego pracowników, byłego wójta i jego załogi, Samorządowego Centrum Turystyki, Kultury i Rekreacji, rady sołeckiej, powiatu i mieszkańców za pomoc, współpracę i aktywne działanie.

– Kończąc, życzę państwu dużo sił i wyrozumiałości dla Rady Sołeckiej oraz nowych władz Urzędu Gminy Popielów, którym przewodzi wójt Sybilla Stelmach. Życzę też wiele wyrozumiałości względem siebie oraz spojrzenia na najbliższy region, jako na nasze wspólne podwórko, na którym spotykamy się i żyjemy każdego dnia – zakończył swoją długą przemowę Paweł Baudler.

Mieszkańcy przystąpili do głosowania i jak było do przewidzenia, jednogłośnie postanowili, że chcą, aby dotychczasowy gospodarz Kaniowa nadal sprawował w sołectwie swoje, aktywne i mądre rządy wspólnie z radą sołecką, w której skład wchodzą: Edyta Marny, Halina Nowak, Konrad Kachel i Paweł Kachel.

Gratulujemy i życzymy owocnej kadencji.

(szersza relacja z zebrania w kolejnym wydaniu Echa)

Echo Gmin Opolskich

Leave a Reply