niedziela, 5 lipca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
ŁubnianyGmina ŁubnianySport

W półfinałach wojewódzkich chłopcy z Łubnian ulegli tylko PSP 11 Kędzierzyn-Koźle

W półfinale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej rozegranym 10 marca w Kędzierzynie Koźlu drużyna z PSP w Łubnianach odniosła dwa zwycięstwa i jedną porażkę.

W pierwszym meczu chłopcy ulegli aktualnym mistrzom województwa – drużynie z PSP 11 Kędzierzyn Koźle 0:2. Pierwszy set to zdecydowana dominacja gospodarzy. W drugim gra była bardzo wyrównana i wydawało się, że dojdzie do remisu. Jednak w końcówce seta ponownie swoją wyższość pokazali gospodarze.

Kolejnym rywalem chłopców z Łubnian była drużyna z PSP w Ujeździe. Dobra zagrywka i urozmaicona gra pozwoliły łatwo wygrać pierwszego seta 25:6. W kolejnym obydwie drużyny zaliczyły bardzo dużo błędów własnych. Gra na przewagi, bardzo nerwowa końcówka i ostatecznie tę partię wygrały Łubniany 32:30.

W ostatnim swoim meczu chłopcy zmierzyli się z drużyną ZSP Kórnica. Mecz miał podobny przebieg jak ten wcześniejszy z Ujazdem. Szybko wygrany pierwszy set (25:17) i bardzo nierówna gra drugiej czwórki w secie drugim (22:25). O wyniku meczu zadecydował tie-break, w którym lepsi okazali się chłopcy z Łubnian wygrywając go 15:6.

W tabeli końcowej półfinału wojewódzkiego na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z PSP 11 Kędzierzyn-Koźle, która uzyskała tym samym awans do finału wojewódzkiego. Chłopcy z PSP Łubniany znaleźli się na drugim miejscu i w kolejnych meczach zawalczą o 5 miejsce w województwie. Trzecią lokatę zajęła drużyna ZSP Kórnica, a czwarte miejsce przypadło PSP Ujazd.

Drużyna chłopców zagrała w składzie: Oliwier Sowa, Maksymilian Sowa, Jakub Syma, Paweł Rogowski, Florian Gwóźdź, Maciej Grala, Łukasz Nikisz, Oliver Matyschok, Michał Piwowar, Marco Polok, Paweł Langos. Opiekunem drużyny jest Dariusz Palt.

info: Dariusz Palt/PSP Łubniany

Dodaj komentarz