niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina PopielówPopielów

Wandrusie pokonały wspólnie setki kilometrów i zwiedziły dziesiątki miejsc

10 grudnia Zygmunt Wojtasek, prezes sekcji pieszo – rowerowej w Popielowie, zwołał walne zebranie jej członków. W sali Centrum Kultury, przy którym działa sekcja, zebrało się kilkadziesiąt osób, aby podsumować i powspominać miniony sezon rowerowy.

Spotkania podsumowujące odbywają się co roku i są świetną okazją do świętowania oraz powracania pamięcią do przeżytych przygód i wrażeń. Wspomnienia z drogi i zwiedzanych miejsc przywołał Zygmunt Wojtasek, wyświetlając zdjęcia upamiętniające przebyte rajdy piesze i rowerowe. Było ich całkiem sporo, rowerzyści w deszcz i słońce wyruszali w trasę dwadzieścia razy. Jedne były dłuższe, inne krótsze, najdłuższą trasę (323 km) amatorzy dwóch kółek pokonali, pielgrzymując do Częstochowy. Rowerzyści często odwiedzali bardziej lub mniej odległe miejsca kultu religijnego, miejsca historyczne, których wcale nie brakuje w najbliższym regionie. Jeździli też po okolicznych lasach, odkrywając ich tajemnice i przy okazji rozkoszując się przyrodą. Zygmunt Wojtasek przedstawił również indywidualne podsumowanie przebytych przez członków sekcji pieszo – rowerowej kilometrów.

Najdłuższe trasy pokonali: Andrzej Jucha – 681 km, Urszule Dudzik – 769 km, Stanisław Szynkowski – 830 km, Tadeusz Kociok – 907 km i Zygmunt Wojtasek – 1026 km.

Zdjęcia wyświetlane na ekranie wywołały wśród Wandrusiów falę wspomnień, posypały się humorystyczne komentarze do uchwyconych w obiektywie sytuacji.

Atmosfera spotkania była bardzo rodzinna, widać, że rowerzyści tworzą niezwykle udany team, który wspólnie jadł chleb z niejednego pieca. Wandrusiów łączy wspólna przygoda, wspólne biesiady przy ognisku pod gołym niebem, wspólna modlitwa i pielgrzymowanie, a przede wszystkim wspólna droga.

Solenizanci (świętujący różne rocznice), którzy przynieśli ze sobą ciasta, obdarowani zostali przez prezesa sekcji drobnymi upominkami. Za ich zdrowie wzniesiono również toasty grzanym winem, które obowiązkowo znalazło się obok kawy i herbaty. Przy stole toczyły się rozmowy, żartowano, śmiano się, wspominano i oczywiście padły pierwsze plany na przyszły rok.

Baja

 

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz