piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

Weekend w TV (8–10 grudnia)

Filmowe propozycje na weekendowe wieczory. Przygotowaliśmy trochę komedii i sensacji, ale też filmy z gatunku science fiction, thriller i horror. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, dlatego sprawdźcie koniecznie, co ciekawego można znaleźć w telewizji w ten weekend.

PIĄTEK

TVN, 20.00
Ghost in the Shell; USA/Indie/Chiny/Hongkong/Wielka Brytania 2017
science fiction

Film oparty na japońskiej mandze pod tym samym tytułem, napisanej i zilustrowanej przez Masamune Shirow. Major Mira Killian (Scarlett Johansson) po ataku terrorystycznym, w którym doznaje ogromnych uszkodzeń ciała, zostaje przeobrażona w pierwszą na świecie hybrydę człowieka i robota. Wyposażona w narzędzia do walki z cyberprzestępczością staje na czele elitarnej jednostki Section 9, która specjalizuje się w antyterroryźmie. Ścigając groźnego przestępcę Major odkrywa, że zatajono przed nią prawdę o jej przeszłości.

TVP 1, 21.50
Poszukiwany, poszukiwana; Polska 1973
komedia

Stanisław Maria Rochowicz (Wojciech Pokora) jest historykiem sztuki pracującym w muzeum, z którego pewnego dnia znika cenny obraz. Podejrzenia padają na Rochowicza, który postanawia odtworzyć dzieło i zwrócić je do muzeum, ale do tego czasu musi się ukryć. W tym celu przebiera się za kobietę i jako Marysia zostaje pomocą domową. Początkowo obowiązki sprawiają mu pewne trudności, jednak z czasem i kolejnymi pracodawcami odkrywa coraz więcej zalet nowego zawodu.

TVN 7, 22.40
San Andreas; USA/Australia 2015
film katastroficzny

W wyniku przesunięcia uskoku San Andreas w Kalifornii dochodzi do trzęsienia ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera. Wiele miast w całym regionie ulega zniszczeniu, tysiące osób ginie pod gruzami, pozostali rozpaczliwie walczą o przetrwanie. Pilot helikoptera ratunkowego Ray Gaines (Dwayne „The Rock” Johnson) wraz z żoną Emmą (Carla Gugino) próbują przedostać się z Los Angeles do San Fransisco, gdzie przebywa ich córka Blake (Alexandra Daddario). To jednak nie koniec katastrof – po trzęsieniu ziemi nadchodzi fala tsunami.

SOBOTA

TVN, 20.00
Dwa tygodnie na miłość; USA/Australia 2002
komedia romantyczna

Prawniczka Lucy Kelson (Sandra Bullock) pracuje dla organizacji walczącej z burzeniem starych, zabytkowych budynków. W zamian za obietnicę ocalenia ośrodka kultury decyduje się zatrudnić w Wade Corporation, którym kieruje George Wade (Hugh Grant). Zmęczona pracą dla egocentrycznego i kapryśnego milionera Lucy składa dwutygodniowe wypowiedzenie. Gdy czas ich współpracy nieubłaganie dobiega końca, oboje zaczynają sobie uświadamiać, że łączy ich coś więcej.

Polsat, 21.55
Gra dla dwojga; USA/Niemcy 2009
thriller

Była oficer CIA Claire Stenwick (Julia Roberts) i były agent MI6 Ray Koval (Clive Owen) pracują dla konkurencyjnych korporacji farmaceutycznych. Obie firmy chcą jako pierwsze opatentować nowy, niezawodny lek, a tym samym zarobić miliardy dolarów. Zadaniem Claire i Ray’a jest zdobycie informacji o produkcie, ale ich działania komplikuje rodzące się między nimi uczucie. Za plecami swoich przełożonych zaczynają współpracować, jednak stawka jest zbyt wysoka i kochankowie nie mogą być pewni, czy zaufać sobie nawzajem.

TVN, 0.45
Doktor Sen; USA/Kanada/Wielka Brytania 2019
horror

Kontynuacja kultowego „Lśnienia” Stephena Kinga. Dan Torrance (Ewan McGregor) jest dorosłym mężczyzną, który pomimo wciąż żywych wspomnień sprzed 40 lat z hotelu Overlook odnalazł spokój. Wszystko się zmienia, gdy poznaje nastoletnią Abrę (Kyliegh Curran), posiadającą takie same zdolności jak on, nazywane „lśnieniem”. Dziewczynkę ściga grupa Prawdziwy Węzeł, której członkowie polują na dzieci obdarzone podobnymi mocami, aby osiągnąć nieśmiertelność. Dan decyduje się pomóc Abrze w ucieczce przed sektą i jej bezwzględną przywódczynią Rose the Hat (Rebecca Ferguson).

NIEDZIELA

TV4, 20.00
Lwie serce; USA 1990
film sensacyjny

Lyon Gaultier (Jean-Claude Van Damme) od wielu lat służy w Legii Cudzoziemskiej. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego brat, który handluje narkotykami w Los Angeles, został oblany benzyną i podpalony, w wyniku czego doznał poważnych obrażeń. Lyon chce go zobaczyć i dezerteruje, ale gdy dociera do Stanów Zjednoczonych, jego brat już nie żyje. Aby pomóc finansowo rodzinie bierze udział w nielegalnych walkach na gołe pięści. Pragnie też zemścić się na zabójcach, a przy tym musi zmierzyć się z wysłannikami Legii, którzy chcą sprowadzić go z powrotem do wojska.

TV Puls, 22.10
Gliniarz z Beverly Hills; USA 1984
komedia

Policjant z Detroit – Axel Foley (Eddie Murphy) – w trakcie strzelaniny traci przyjaciela Mikeya (James Russo). Aby zemścić się na sprawcach udaje się do luksusowego Beverly Hills, gdzie odkrywa, że Mikey wiedział o nielegalnych interesach swojego pracodawcy, Victora Maitlanda (Steven Berkoff). Podejrzewając, że to on zlecił zabójstwo, Axel mimo bezczynności lokalnej policji oraz piętrzących się trudności i niepowodzeń stara się za wszelką cenę odkryć prawdę.

TVP 2, 23.05
Tajemnica anioła; USA/Australia 2019
thriller psychologiczny

Lizzie (Noomi Rapace) jest rozwódką, pogrążoną w depresji po stracie córki. Kiedy pewnego dnia w obcej dziewczynce Loli (Annika Whiteley) rozpoznaje swoje zmarłe dziecko, rozpaczliwie chwyta się nadziei, że jej córeczka wciąż żyje. Aby zbliżyć się do dziewczynki, kobieta zaprzyjaźnia się z jej matką – Claire (Yvonne Strahovski). Z biegiem czasu Lizzie zaczyna mieć obsesję na punkcie Loli i robi wszystko, by spędzać z nią jak najwięcej czasu, co budzi niepokój Claire. Sytuacja pogarsza się, kiedy Lizzie przestaje odróżniać rzeczywistość od swoich urojeń.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz