czwartek, 30 czerwca, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń Wielki

Wielka dawka sportowych emocji – Dobrzeń Mały zwycięzcą!

Wielka dawka sportowych emocji – Dobrzeń Mały zwycięzcą!

9 lutego cztery sołectwa gminy Dobrzeń Wielki i zawodnicy z czeskiego Krnowa stanęli do zaciętej, sportowej rywalizacji w hali sportowej dobrzeńskiego Zespołu Szkół

Oczywiście atmosfera była bardzo przyjazna i pokojowa, jednak w sporcie liczy się nie tylko udział, ale również zwycięstwo.

Dlatego walka o palmę pierwszeństwa była bardzo zacięta. W składzie drużyn sołeckich były dzieci, młodzież i seniorzy. Drużyny liczyły po kilkanaście i więcej osób. Sołtysom udało się zmobilizować mieszkańców i wskrzesić w nich ducha walki.

„Sołeckie zmagania o prym w gminie” prowadził Marek Gołębiowski wspierany przez Gerarda Halamę, sędziował Jan Siekaniec z WZ LZS w Opolu.

Zawodnicy starli się ze sobą w ośmiu konkurencjach. Zmaganiom sportowym towarzyszył gorący doping, okrzyki zagrzewające do walki, oklaski i przybijanie piątek. . Walka była uczciwa, nikt nie blefował, nikt nie oszukiwał.

Zwycięzca, niestety, musiał być tylko jeden i po podsumowaniu punktów okazało się, że palmę pierwszeństwa zdobyło sołectwo Dobrzeń Mały. Radość była duża. Głośne okrzyki, oklaski, gratulacje od pokonanych i zapowiedź rewanżu w przyszłym roku.

Drugim zwycięzcą „Sołeckich zmagań o prym w gminie” zostało sołectwo Chróścice ku wielkiej radości sołtys Beaty Wolny.

– W tamtym roku wylądowaliśmy na miejscu czwartym, w tym roku na drugim, a w kolejnym roku pierwsze miejsce będzie nasze. Dziękuję wszystkim chróścickim zawodnikom i firmie Tadej za piękne koszulki, w których wystąpiliśmy – mówiła.

Na trzecim miejscu uplasował się Dobrzeń Wielki, zaś ostatnie, czwarte miejsce zajęło sołectwo Kup. Po zakończeniu sportowych zmagań sołtysom wręczono puchary, a każdego z zawodników uhonorowano medalem. Był jeszcze prezent niespodzianka, każde sołectwo otrzymało sprzęt kuchenny, który doposaży sale i świetlice wiejskie.

Organizatorem tego wydarzenia było Wojewódzkie Zrzeszenie LZS przy dużym udziale gminnych struktur sportowych i zaangażowaniu prywatnych osób. Imprezę zorganizowano w ramach większego projektu Międzynarodowy turniej sportowo – rekreacyjny gmin, na który WZ LZS pozyskał dofinansowanie z programu Integracja bez granic poprzez sport i turystykę.

Leave a Reply