piątek, 3 kwietnia, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

Wigilijny nastrój zapanował w Chróścicach

SONY DSC

Wigilijny nastrój zapanował w Chróścicach

14 grudnia na sali wiejskiej w Chróścicach do świątecznie udekorowanych stołów zasiadło ponad 150. seniorów. Wszyscy z uśmiechami na twarzy, w odświętnych strojach i świątecznych nastrojach.

Sołtys Beata Wolny przywitała serdecznie zgromadzonych. Jak zwykle tryskała pozytywną energią i nie żałowała ciepłych, życzliwych słów.

– Już po raz piąty mam zaszczyt współorganizować wigilię dla seniorów, osób samotnych i chorych. Bardzo się cieszę, że co roku mamy okazję spotkać się przy wspólnym stole, porozmawiać, powspominać i pośpiewać kolędy. Cieszę się na spotkania z wami, bo was po prostu uwielbiam, wiecie o tym dobrze – mówiła szefowa sołectwa.

Głos zabrał również wójt Piotr Szlapa, witając seniorów i życząc im wszystkiego dobrego. Najważniejsza jednak rola przypadła księdzu proboszczowi, Zygmuntowi Jaworkowi, który wspólną modlitwą i piękną wigilijną opowieścią zainicjował łamanie się opłatkiem Trwało ono długo, życzliwym słowom, przyjacielskim uściskom dłoni, uśmiechom – nie było końca.

Po części oficjalnej, do stołów podano wigilijne potrawy. Sernik, makówkę, kompot z suszu, zupę grzybową, kapustę kiszoną i oczywiście rybę. Organizator, czyli Rada Sołecka we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, zadbał również o artystyczną oprawę spotkania. Na scenie wystąpili uczniowie szkoły podstawowej oraz podopieczni przedszkola. Gościnnie wystąpiła również orkiestra dęta, która zapewniła muzyczną oprawę do wspólnego kolędowania.

Niespodziankę seniorom sprawił św. Mikołaj, który dziarskim krokiem wkroczył na salę, niosąc ze sobą podarki dla seniorów. Tym, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu wigilijnym, prezenty dostarczą osobiście członkowie rady sołeckiej.

Sołtys Beata dziękuje swojej radzie sołeckiej za pomoc w organizacji wydarzenia oraz wolontariuszom ze szkoły za jego obsługę.

Dodaj komentarz