piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości

Wojewódzki raport o koronawirusie. 21 zakażonych na Opolszczyźnie

Służby wojewody opolskiego informują o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Obecnie na Opolszczyźnie jest 21 zakażonych.

Z komunikatu rzecznika Wojewody Opolskiego dowiadujemy się, że 15. przypadek zakażenia koronawirusem to kobieta w średnim wieku z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Przebywa na kwarantannie, jej stan jest dobry.

Pacjenci numer 16. i 17. to także kobiety z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Obie przebywają w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Kolejną osobą z potwierdzonym zakażeniem jest mężczyzna w średnim wieku z powiatu opolskiego. W ostatnich dniach wrócił z Hiszpanii. Obecnie przebywa w izolacji domowej.

19. potwierdzonym przypadkiem zakażenia na Opolszczyźnie jest kobieta w starszym wieku, która pochodzi z powiatu opolskiego. Jest w stanie stabilnym, hospitalizowana na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Dwudziesty przypadek zakażenia to mężczyzna w średnim wieku z powiatu prudnickiego, który niedawno przyjechał z Niemiec. Pacjent w stanie dobrym przebywa na Oddziale Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Pacjentem nr 21 również jest mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Do zakażenia doszło transmisją lokalną. Mężczyzna przebywa w kwarantannie.

Dodajmy, że Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś rano 17 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. Do tej pory w całym kraju odnotowano łącznie 766 przypadków. Osiem osób zmarło.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz