niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń MałyBorkiCzarnowąsyDobrzeń WielkiWiadomości

Wojewódzkie ćwiczenie przeciwpowodziowe

Wojewódzkie ćwiczenie przeciwpowodziowe

Szanowni Państwo,

informujemy, że od 8 do 11 kwietnia 2019 roku na terenie Miasta Opola (Czarnowąsy, Borki) oraz miejscowości Dobrzeń Mały i Dobrzeń Wielki przeprowadzone zostanie wojewódzkie ćwiczenie przeciwpowodziowe, którego celem będzie ocena sprawności funkcjonowania urządzeń przeciwpowodziowych.

W ćwiczeniu wezmą udział: przedstawiciele Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Sił Zbrojnych RP, Miasta Opola, Gminy Dobrzeń Wielki.

W ramach ćwiczenia 10 kwietnia realizowane będzie praktyczne zakładanie zamknięć szandorowych na odcinku obwałowania od m. Opole-Czarnowąsy do m. Dobrzeń Wielki.

Zawiadamiamy, że 10 kwietnia 2019 r. dojdzie do tymczasowego (ok. 2 h) zamknięcia Drogi Wojewódzkiej 454 na wysokości mostu drogowego nad Małą Panwią w Czarnowąsach (objazdami będzie kierować Policja). Możliwe jest również występowanie utrudnień na drogach lokalnych znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie stanowisk do montażu zamknięć szandorowych, w tym dojazdach do pól i posesji.

Martyna Kolemba-Gaschka
Rzecznik Prasowy
Wojewody Opolskiego

Zdjęcie – Jakub Mastalerz

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz