piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

Wreszcie wakacje!

SONY DSC

Wreszcie wakacje!

19 czerwca dla dzieci i młodzieży szkolnej był wyjątkowym dniem, w którym na niespełna dwa i pół miesiąca zwrócono uczniom wolność.

Wolność od obowiązków szkolnych, rannego wstawania, nauki, zadań domowych itp. Zanim jednak szkolne plecaki rzucone zostały w kąt, uczniowie w strojach galowych odebrali świadectwa podsumowujące ich całoroczną pracę oraz nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia edukacyjne, sportowe i artystyczne.

W Chróścicach tradycyjnie zakończenie roku szkolnego poprzedziła msza w intencji uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Po mszy dzieci, młodzież szkolna, nauczyciele i rodzice udali się do sali gimnastycznej na uroczyste podsumowanie. Dyrektor PSP w Chróścicach Renata Dąbrowska przywitała uczniów i gości, po czym oddała głos wójtowi Piotrowi Szlapie. Gospodarz gminy wiedząc, że uczniowie z niecierpliwością czekają na opuszczenie murów szkoły, pogratulował wszystkim otrzymania świadectw, zwłaszcza tych z czerwonym paskiem, i życzył bezpiecznych, atrakcyjnie spędzonych wakacji. Nauczycielom podziękował za trud włożony w kształcenie młodego pokolenia, zwłaszcza że miniony rok do łatwych dla oświaty nie należał.

Po krótkiej przemowie wójta wychowawcy klas I i II nagrodzili najzdolniejszych i najbardziej pracowitych uczniów. Klasa I Doroty Trojan została wyczytana niemal w całości. Po nagrody i dyplomy wyszło wraz z rodzicami kilkunastu uczniów. Wszyscy odebrali osobiste gratulacje od dyrektor Renaty Dąbrowskiej poparte mocnym uściskiem dłoni. W klasie II prowadzonej przez Dorotę Jaroń, również wyróżniona została spora gromadka dzieci i ich rodziców. Ponadto klasa II otrzymała wyróżnienie za czytelnictwo. Najmłodsi uczniowie wrócili do klas, aby tam pożegnać się ze swoimi wychowawcami i wysłuchać kilku cennych wakacyjnych uwag.

Do odznaczeń i nagród wystąpili w dalszej części apelu uczniowie klas starszych. Wyróżnień było sporo, tych za wyniki w nauce i tych za osiągnięcia sportowe i artystyczne. Po części oficjalnej starsi uczniowie również udali się do klas, gdzie oprócz świadectw otrzymali życzenia udanych i bezpiecznych wakacji.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz