niedziela, 23 lutego, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Popielów

Wspomnienie Edwarda Pochronia

SONY DSC

Wspomnienie Edwarda Pochronia

Gminna Biblioteka Publiczna w Popielowie zorganizowała wystawę poświęconą życiu i twórczości dziennikarza, pisarza i poety – Edwarda Pochronia, najstarszego aktywnego dziennikarza opolskiego, współtwórcy takich tytułów jak Gazeta Opolska, Panorama Opolska, Strzelec Opolski no i oczywiście Echo Gmin Opolskich. Autora „Zapisków podleśnych” i tomiku poezji „Żywica”.

Na kilku stelażach znalazły się zdjęcia, fragmenty artykułów oraz fragmenty twórczości Edwarda Pochronia. W listopadzie przypadła I rocznica jego śmierci, wystawa była dobrą okazją do przypomnienia sylwetki tego wybitnego człowieka, ikony porządnego dziennikarstwa i społecznika, inicjatora wielu wydarzeń w gminie Popielów, z którą związał swój los, zapuszczając głębokie korzenie w podleśnym Kaniowie. Wystawa miała charakter indywidualny, przez niemal miesiąc, każdy czytelnik, mieszkaniec gminy, mógł zapoznać się z twórczym dorobkiem Edwarda Pochronia.

– Wystawę odwiedzają czytelnicy, zachęcamy ich do tego, przy okazji wizyty w bibliotece. Nie trzeba ich długo tego robić. Pan Edward był wybitną postacią i żył w naszej gminie. Wielu ludzi znało go osobiście, znajomi, przyjaciele przychodzą, żeby powspominać i poznać szczegóły, których być może wcześniej nie znali – mówi pracownica biblioteki.

 

Dodaj komentarz