niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń WielkiGmina ŁubnianyGmina Popielów

Zbiórka liści. Kiedy wystawić worki?

Do końca listopada w gminach Dobrzeń Wielki, Łubniany i Popielów organizowane są wywozy worków z liśćmi. Dobrzeniacy i popielowianie odbioru liści mogą spodziewać się w dniu wywozu bioodpadów (brązowy pojemnik), natomiast w Łubnianach ustalono osobny termin.

Zbiórka liści. Kiedy wystawić worki? 4

W gminie Dobrzeń Wielki tradycyjnie w październiku i listopadzie worki z liśćmi odbierane są wraz z bioodpadami, o czym mieszkańcy byli informowani przez spółkę Prowod w harmonogramie wywozu odpadów na 2023 rok. Przed nami ostatnie terminy, kiedy w poszczególnych rejonach będą odbierane liście:

  • Dobrzeń Mały i Dobrzeń Wielki – 21 listopada,
  • Chróścice i Kup – 22 listopada.

Gmina Łubniany zaplanowała odbiór liści od mieszkańców na 29 listopada, konieczny jest jednak wcześniejszy kontakt z Referatem Gospodarki Gruntami i Ochrony Środowiska. Mieszkańcy, którzy chcieliby, aby sprzed ich posesji zostały odebrane worki z liśćmi, powinni skontaktować się z Urzędem pod numerem tel.: 774–27–05–91.

W gminie Popielów – podobnie jak w Dobrzeniu Wielkim – liście odbierane są wraz z bioodpadami. Także tutaj dostępny będzie jeszcze jeden termin wywozu:

  • Popielów (ul. 1 Maja, Błonie, Brzeska, Chopina, Kamieniec, Kani, Klasztorna, Kościuszki, Kraszewskiego, Leger, Leśna, Leśniczówka, Lubieńska, Moniuszki, Odrzańska, Ogrodowa, Opolska, Podstawie, Polna, Poprzeczna, Powolnego, Powstańców, Prusa, Sosnowa, Szkolna, Śluza Zawada, Wolności, Zajączka, Zielona) – 15 listopada;
  • Nowe Siołkowice, Lubienia i część Popielowa (ul. Brzozowa, Dworcowa, Klonowa, Lipka, Piastowska, Polna, Przyszłości, Sienkiewicza, Spacerowa, Wiatraki) – 16 listopada;
  • Karłowice, Karłowiczki, Kuźnica Katowska i Popielowska Kolonia – 17 listopada;
  • Rybna, Stare Kolnie, Stobrawa i Kurznie – 21 listopada;
  • Stare Siołkowice i Kaniów – 24 listopada.
Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz