piątek, 26 lutego, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Popielów

Żeby maluch nie chorował…

SONY DSC

Żeby maluch nie chorował…

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Popielowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Mamy do pogadania”. Tym razem gościem specjalnym był Tomasz Bednarek, magister farmacji i mikrobiolog, który w ostatnim czasie często bywa zapraszany na prelekcje organizowane przez różne lokalne środowiska.

I nic dziwnego. Pan Tomasz ma bardzo szeroką wiedzę z zakresu medycyny naturalnej i chętnie się z nią dzieli. Jego pasją jest ziołolecznictwo i pomaganie ludziom w ich dolegliwościach zdrowotnych.

Tematami spotkania były: „Alergie u dzieci” oraz „Jak wspierać odporność dziecka”. Oprócz tematu głównego rozwinęło się kilka wątków pobocznych, dzięki czemu rodzice zyskali praktyczną wiedzę nie tylko jak rodzić sobie z infekcjami i alergiami swoich pociech, ale również jak zadbać o swoje zdrowie.

Według pana Tomasza kluczowe znaczenie dla organizmu ma witamina C, D oraz probiotyki, które mają nieoceniony wpływ na prawidłową mikroflorę jelit odpowiedzialnych za zdrowe funkcjonowanie organizmu.

Mikrobiolog opowiedział o produktach i naturalnych suplementach zawierających wyżej wymienione witaminy i szczepy „dobrych bakterii” o ich dawkowaniu w profilaktyce i leczeniu.

Medycyna naturalna zrobiła wielkie postępy, naukowcy z tej dziedziny przeprowadzili setki badań, niestety, nie wszystkie jej wyniki są upubliczniane. Przyczyna jest prosta. Skuteczność niektórych leków występujących w naturze jest dużo większa niż w przypadku leków syntetycznych, a to nie idzie w parze z interesem koncernów farmaceutycznych.

W każdym razie rodzice obecni na spotkaniu mieli wyjątkową okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi wynikami badań nad dobroczynnym wpływem niektórych witamin, a zwłaszcza probiotyków oraz ziół będących antybiotykami o bardzo szerokim spektrum działania.

Prelegent opowiadał długo i bardzo ciekawie, podawał liczne przykłady, prezentował omawiane specyfiki i odpowiadał na pytania rodziców. Udzielił również kilku porad mamom, których pociechy borykają się z konkretnymi problemami zdrowotnymi.

Spotkanie zakończyło się po wyczerpaniu wszystkich pytań i wątpliwości rodziców, i kiedy maluchy zaczęły niecierpliwie się wiercić… 

 

 

 

Leave a Reply