poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
WiadomościGmina Dobrzeń Wielki

Złote i diamentowe gody

Wyjątkowe jubileusze obchodziło 8 par z gminy Dobrzeń – złote i diamentowe gody. 16 września do wspólnego świętowania na sali OSP w Dobrzeniu Małym zaprosiła ich Izabela Moskwa, kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego oraz wójt Piotr Szlapa, którzy przekazali jubilatom specjalne odznaczenia przyznane przez prezydenta, dyplomy, legitymacje oraz kosze pełne pysznych upominków.

– Należy doceniać rolę osób, które tyle lat przeżyły wspólnie, dając dobry przykład młodszym parom. Dla nas ważne jest także, że spędziły ten czas właśnie w gminie Dobrzeń Wielki. Takimi symbolicznymi wydarzeniami chcemy pokazać, że jesteśmy im wdzięczni – mówi wójt Piotr Szlapa.

Medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie z okazji złotych godów, które przypadały na 2020 rok, otrzymali: Anna Peer-Kasperska i Zygmunt Kasperski, Apolonia i Karol Wilczek, Maria i Stanisław Kozłowscy, Anna i Józef Świec, Rozalia i Jan Kociok oraz Wanda i Tadeusz Zarusińscy. Natomiast diamentowe gody, czyli jubileusz 60-lecia małżeństwa, świętowali w ubiegłym roku Maria i Antoni Firlejczyk oraz Klara i Richard Mlynek.

Jaka jest recepta na tak długie życie w szczęśliwym związku? – Trzeba się szanować i mieć swoje pasje, w których ta druga osoba nie przeszkadza. No i obdarowywać się prezentami, z każdej okazji. Nie muszą być cenne, bo liczy się gest i pamięć – zdradza Stanisław Kozłowski. – Warto też unikać kłótni i szybko je łagodzić, jeśli do nich dochodzi. Najważniejsze, by nie zasypiać wieczorem w konflikcie.

– My nie potrafimy się na siebie gniewać – dodaje małżonka pana Stanisława, Maria Kozłowska.

Po oficjalnej części spotkania zaprezentowano program artystyczny, przygotowany przez grupy działające w Gminnym Ośrodku Kultury. Przed jubilatami wystąpili tancerze z grupy baletowej „Arabesque” oraz z sekcji „Dance Team”, którzy dali prawdziwy popis swoich umiejętności, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Później zaś wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku.

Wszystkim jubilatom gratulujemy i życzymy jeszcze wielu lat przeżytych w szczęściu i niesłabnącej miłości.

Leave a Reply