środa, 29 listopada, 2023
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości

Zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem

Zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni pacjent hospitalizowany w Łańcucie (woj. podkarpackie) – poinformowało w poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Podało też, że przybyło 21 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia.

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. podkarpackiego. Jak podaje resort, pacjenci są w stanie stabilnym.

Ministerstwo poinformowało, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

Łącznie w Polsce potwierdzono 177 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego w poniedziałek 52. Do tej pory zmarły cztery osoby.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei. (PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec
PAP

Echo Gmin Opolskich

Leave a Reply