wtorek, 23 kwietnia, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Popielów

Zwiedzali gminę Popielów

SONY DSC

Zwiedzali gminę Popielów

23 listopada do gminy Popielów przyjechała kilkunastoosobowa grupa przewodników i pilotów wycieczek z Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, której zadaniem jest propagowanie walorów turystycznych regionu. OROT uznał gminę Popielów za ciekawe miejsce pod względem walorów turystycznych, godne zwiedzenia i spędzenia w nim czasu wolnego.

Wizyta przewodników w gminie Popielów rozpoczęła się w Kurzniach, w XIX wiecznym kościele. Gości przywitał zastępca wójta Artur Kansy-Budzicz. sołtys Alicja Gieża oraz pracownik Urzędu Gminy i historyk – Stanisław Szynkowski, który ich po miejscowym kościele i opowiedział jego historię. Goście byli zauroczeni zabytkowym kościółkiem i urokliwym, zielonym sołectwem.

Kolejnym miejscem odwiedzin były Karłowice ze swoją ciekawą historią, średniowiecznym zamkiem i domem ks. Jana Dzierżona, po których goście zostali oprowadzeni przez przewodnika – Stanisława Szynkowskiego.

Po przyswojeniu dużej dawki wiedzy historycznej wycieczka przeniosła się w bardziej rekreacyjne klimaty, spacerując po terenie Przystani wodnej w Nowych Siołkowicach, a następnie odwiedzając ośrodek rehabilitacyjny Reha Vital z mini SPA w Starych Siołkowicach.

Podczas wspólnego obiadu, w którym uczestniczyła wójt Sybilla Stelmach, był czas na wymianę doświadczeń i dzielenie się pozytywnymi wrażeniami z wizyty.

Dzięki projektowi realizowanemu przez urząd gminy Popielów, przeszkoleni mieszkańcy gminy zasilą szeregi przewodników i pilotów OROT- u.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz