poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
PopielówGaleria zdjęćWiadomości

Dzieci bawiły się dźwiękami – warsztaty umuzykalniające w Popielowie

Ósemka dzieci w wieku od pół roku do 3 lat wraz z rodzicami wzięła udział w warsztatach umuzykalniających zorganizowanych w popielowskim Samorządowym Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji.

Spotkanie, będące częścią cyklu „Sztuka – to u nas rodzinne”, odbyło się 26 lutego w SCKTiR w Popielowie. Seria zaczęła się od spotkań dla dzieci raz w miesiącu. Następnie, wraz z rosnącym zainteresowaniem, zaczęto organizować spotkania co 2 tygodnie. Oprócz zajęć umuzykalniających odbywają się również spotkania o tematyce sensoryczno-plastycznej i ruchowo-teatralnej.

– Takie zajęcia to pierwszy kontakt dziecka ze światem kultury. Myślę, że spotkania ze sztuką trzeba zaczynać od najmłodszych lat; przyzwyczajać, uczyć i rozwijać. Niezmiernie ważne jest również to, by rodzice wiedzieli o takich działaniach i mieli do nich dostęp, więc sprowadziłam je tutaj, do Centrum Kultury. Chcemy organizować takie zajęcia coraz częściej, zawsze w soboty do południa – mówi Magdalena Julia Gleń, dyrektor SCKTiR w Popielowie.

Więcej w kolejnym wydaniu Echa Gmin Opolskich.

Julia Thoms

Leave a Reply