piątek, 22 września, 2023
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń Wielki

Franciszek Sośnik będzie kandydował na wójta

Franciszek Sośnik będzie kandydował na wójta

Potwierdziła się nieoficjalna informacja o kandydowaniu Fransiszka Sośnika w wyborach samorządowych na wójta gminy Dobrzeń Wielki.

.Kandydat urodził się w Chróścicach, obecnie mieszka w Dobrzeniu Wielkim. Jest emerytowanym nauczycielem matematyki, który prowadzi nadzwyczaj aktywny tryb życia i od lat pracuje na rzecz gminnej społeczności, udzielając się zwłaszcza w działalności kulturalnej i społecznej. Z zamiłowania historyk lokalnej historii, autor Kroniki Chróścic, założyciel koła rowerowego i koła teatralnego oraz poeta, który wydał kilka tomików  poezji. Franciszka Sośnika nie trzeba specjalnie przedstawiać, jest wszystkim doskonale znany, wielu wspomina go z czasów szkolnych, jako wymagającego, ale bardzo skutecznego nauczyciela. Początkiem września odbyło się robocze spotkanie jego komitetu, na którym kandydat wyjaśnił, dlaczego podjął decyzję o kandydowaniu na wójta, przedstawił wszystkich członków komitetu i zaprezentował ogólny plan działań podejmowanych w trakcie kampanii wyborczej.

Długo wahałem się z podjęciem decyzji o kandydowaniu, choć myśl ta uporczywie chodziła mi po głowie. Wiele osób pytało, czy wiek i stan zdrowia nie będą przeszkodą. Zastanowiłem się nad tym i stwierdziłem, że stres związany z wyborami i ewentualnym gospodarowaniem gminą, nie będzie większy, niż ten związany z tym, że przepadnie okazja do wprowadzenia zmian, które sobie założyłem – mówi Franciszek Sośnik.

Echo Gmin Opolskich

Leave a Reply